Oskarji spet brez gostitelja

Da si brez dlake na jeziku, je nedopustno, zato bo oder osiromašen. Nazadnje je prireditev povezoval Jimmy Kimmel pred dvema letoma.
Fotografija: Ellen je dvakrat poskrbela za obilo sproščene zabave med podelitvijo. FOTO: Reuters
Odpri galerijo
Ellen je dvakrat poskrbela za obilo sproščene zabave med podelitvijo. FOTO: Reuters

Podelitev najprestižnejših nagrad v filmski industriji izgublja lesk, se za glavo držijo ljubitelji Hollywooda. Tudi letošnja, že 92. prireditev bo potekala brez osrednjega gostitelja: na odru se bodo 9. februarja preprosto izmenjevali različni podeljevalci, častnega izbranca, ki bi občinstvo nagradil z uvodnim nagovorom, si privoščil kakšno šalo ali potegavščino na račun zbranih in nominirancev ter med različnimi kategorijami podeljevanja ohranjal pomembno napetost, pa ne bo.

Nazadnje je ta čast pripadla Jimmyju Kimmlu pred dvema letoma, lani pa bi se moral izkazati Kevin Hart, a se je komik umaknil, potem ko so na dan znova privršali njegovi homofobični komentarji na twitterju, objavljeni pred skoraj desetletjem; javnost je glasno bentila, da si takšnega gostitelja na odru najuglednejše podelitve nagrad ne želi, in Hart je odstopil. Pri tem se je za svoje žaljive besede opravičil, a pristavil, da obžaluje, da mu Američani niso pripravljeni odpustiti grehov.

Rekordni Bob Hope in pojoči Billy Crystal

Kakor koli že, lanski oskarji so bili brez vrhovnega vodje na odru, in ker je dandanes težko zadovoljiti toliko okusov, obenem pa je občinstvo vse bolj občutljivo za drzne šale, je podelitev brez gostitelja najvarnejša izbira, so sklenili pri akademiji. Prireditev, ki so jo prvič pripravili leta 1929, a televizijskega prenosa še ni bilo, sta kot prva povezovala Douglas Fairbanks in William C. deMille, v naslednjih letih se je pred osrednjim mikrofonom zvrstila kopica zvezdnikov, ki so posamično, v parih ali pa manjših skupinah skrbeli za zabavo med različnimi segmenti priljubljenega šova.


Največkrat je občinstvo v dvorani in pred televizijskimi zasloni nasmejal legendarni Bob Hope, kar 19-krat, sledi pa mu Billy Crystal, ki je nastopil devetkrat in ki se je po mnenju številnih odrezal najbolje od vseh, svoje uvodne nagovore pa je običajno kar zapel in v živahno vzdušje vsrkal vso dvorano. Leta 1998 je pripomogel celo k rekordni gledanosti podelitve, kar 57 milijonov ljudi je prikoval pred televizor, pri tem pa so mu bili nedvomno v pomoč številni odmevni filmi, ki so v tistem letu tekmovali za zlate kipce: rekordni Titanik, Bolje ne bo nikoli, LA zaupno in Dobri Will Hunting, če naštejemo samo zmagovalce v najbolj cenjenih kategorijah. Med gostitelji so se izkazali tudi Johnny Carson, Whoopi Goldberg in Steve Martin, v zadnjih letih pa je dragocen pečat pustila predvsem komičarka Ellen DeGeneres, ki je dvakrat prav tako poskrbela za visoko gledanost in obilo smeha, denimo s sesanjem preproge, naročanjem pice in selfieji z zvezdniki.


Podobno kakor oskarji bodo prihodnje leto goli in bosi morda tudi zlati globusi. Letos jih je že petič v karieri, a tudi zadnjič, kot je obljubil, povezoval razvpiti Ricky Gervais, kateremu mejo še sprejemljivega humorja postavljajo odvetniki; s svojimi predrznimi in neslanimi šalami nekatere nasmeji do solz, spet drugim pa se z ostrimi zbadljivkami zameri do dna duše. Tako je bilo tudi letos, ko zbranih zvezdnikov ni pozabil označiti za lažnivce, hinavce, pedofile, prevarante in še kaj. Po nekaterih navedbah naj bi zlati globusi prihodnje leto že četrtič povabili prijaznejši Amy Poehler in Tino Fey, vse več pa je pobud, da bi tudi ta oder ostal brez gostitelja. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije