HOKEJ

Zmaji spektakularno dotolkli Asiago

Hokejisti SŽ Olimpije so prepričljivo premagali prvake alpske lige. Ljubljančani so se s sedmo zaporedno zmago povzpeli na 3. mesto.
Fotografija: Napadalec SŽ Olimpije Žan Jezovšek (levo) je Asiagu zabil dva gola, enkrat mu je asistiral tudi Gregor Koblar. Foto: Matej Družnik

LJUBLJANA –  Hokejisti SŽ Olimpije so v svoji deseti tekmi v novi sezoni alpske lige poskrbeli za pravo lepotico na ledu in branilca naslova Asiago pred več kot 1000 gledalci na tivolskem ledu premagali s kar 6:2 (1:1, 3:0, 2:1).

S tem so si zmaji priigrali sedmo zaporedno zmago v tem tekmovanju in se povzpeli na tretje mesto lestvice AHL. S prepričljivo zmago pod Rožnikom z velikim optimizmom pričakujejo sobotni večni derbi s Sij Acroni Jesenicami v Podmežakli.

Odločilna 2. tretjina

Zelo kakovostna ekipa Asiaga je ravnotežje držala le v prvi tretjini, ko je tudi povedla z zadetkom Micheleja Stevana v 8. minuti, David Planko pa je izenačil v 18. Druga tretjina je povsem pripadla četi trenerja Jureta Vnuka, ki je odlično izkoristila tudi dva power-playa.

Najprej je ob igralcu več na ledu zadel Kristjan Čepon v 27. minuti, Žan Jezovšek je slabo minuto pozneje povečal vodstvo, ob vnovični prednosti igralca več na ledu pa se je med strelce v 32. minuti vpisal še Miha Zajc. Italijani so zmogli le še mlačen odgovor na začetku tretjega dela, ko je na 4:2 znižal Anthony Bardaro, toda razigrani zmaji pred več kot 1000 gledalci niso dovolili nobenega presenečenja. Svoj drugi gol na tekmi je dodal Jezovšek, piko na i pa je postavil kapetan Aleš Mušič.

Mirno v derbi

»To je bila letos naša najlepša tekma v Tivoliju. V prvih desetih minutah smo težko lovili ritem, ko pa smo začeli, so fantje zelo korektno in učinkovito opravili delo. Zelo zadovoljen sem,« je povedal Jure Vnuk, ki kljub spektakularni predstavi z obema nogama ostaja trdno na tleh, ko govori o dometu moštva.

»Težko bi pojasnil. Zelo sem se veselil tega ciklusa težkih tekem z nasprotniki, ki so kandidati za najvišja mesta. Vsak dan smo v dvorani, trdo delamo in zato so rezultati lahko takšni. So pa tudi drugi tekmovalni in nas hočejo premagati,« je dejal Vnuk, ki se veseli novega derbija z železarji: »Ta zmaga je lepa popotnica za pot na Gorenjsko. Tudi derbi bomo poskušali vzeti kot vsako drugo tekmo v AHL. V prvi vrsti se moramo umiriti, ker vemo, da derbi vselej prinese dodaten naboj.«

Kapetan Mušič je prav tako komentiral doslej najodmevnejšo zmago v tej sezoni regionalnega tekmovanja: »Malo slabše smo začeli, sicer pa mislim, da smo zasluženo zmagali, ves čas smo narekovali ritem. Bili smo preprosto boljši tekmec. Zdaj se moramo spočiti, potem nas čaka derbi. Tekmi z Jesenicami sta bili v tej sezoni najboljši, kar smo jih odigrali. Pričakujem res dobro borbo na ledu, imajo dobro ekipo in tudi na lestvici smo blizu.« Prvi slovenski derbi v tej sezoni, pred katerim je SŽ Olimpija tretja (24 točk), Jeseničani pa peti s tekmo manj (21), bo v soboto ob 18. uri.