ROKOMET

Zaro s pivom zalil skalp prvakov

Rokometaši Celja PL v Parizu še četrtič klonili. Kiel z Miho Zarabcem sredi Skopja razbil Vardar.
Fotografija:

LJUBLJANA – V Parizu ni bilo kruha za rokometaše Celja Pivovarne Laško, ki so se dobro upirali zvezdnikom in imeli še na začetku drugega polčasa neodločen izid (13:13), a so nato popustili in izgubili z 18:27 ter doživeli četrti zaporedni poraz. A predstava proti PSG je pokazala tudi nekaj dobrih stvari, denimo čvrsto obrambo s Klemnom Ferlinom (20 obramb) na čelu, kar je dober obet, da bodo pivovarji do nujnih prvih točk v ligi prvakov prišli v nedeljo, ko bo v Zlatorogu gostoval norveški Elverum. Ob Celjanih v Evropi ostajata še Gorenje v pokalu EHF in Maribor v pokalu challenge, Velenjčani so tudi drugič ugnali Metaloplastiko (32:29), vijoličasti pa so po minimalnem porazu v drugo nadigrali islandski HV71 (31:24). Iz pokala EHF je izpadla Riko Ribnica po porazu v Minsku (23:28).

Od množice slovenskih legionarjev med elito je bil najbolj zadovoljen Miha Zarabec, ki je 28. rojstni dan lahko praznoval po odmevni zmagi Kiela nad Vardarjem. In to kakšni zmagi! Zebre so branilcem lovorike pred 5500 vročekrvnimi navijači v prvem polčasu dovolile – reci in piši – štiri gole (4:16), na koncu je bilo 20:31. »Po tekmi se je prileglo pivo,« je priznal slavljenec Zaro, ki si je hmeljev napitek privoščil v družbi sokrajana in tekmeca Staša Skubeta. »Ni bil preveč zamorjen, Vardar ima dobro ekipo in dobro vzdušje, imeli so le zelo slab dan,« je Trebanjca potolažil Zarabec, čigar Kiel vodi na lestvici, dobro mu gre tudi v bundesligi.