Veliki uspeh slovenskega kolesarja

Prevzel je tudi vodstvo v skupnem seštevku.
Fotografija: Primož Roglič. FOTO: Uroš Hočevar
Primož Roglič. FOTO: Uroš Hočevar

BILBAO – Slovenski kolesar Primož Roglič (Lotto NL-Jumbo) je z zmago v četrti etapi, 19,4 kilometra dolgem kronometru kolesarske dirke po Baskiji, uresničil svojo željo in prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Drugouvrščenega Novozelandca Pata Bevina je premagal za devet sekund, tretje mesto pa je zasedel nekdanji svetovni prvak Belorus Vasil Kirjenka, zaostal je 11 sekund. Do danes vodilni Francoz Julian Alaphilippe je na osmem mestu zaostal 42 sekund, tako da zdaj dve etapi pred koncem za Zasavcem, aktualnim svetovnim podprvakom v vožnji na čas, zaostaja 34 sekund. Na tretje mesto se je prebil Nizozemec Bauke Mollema, njegov zaostanek pa znaša že minuto in 33 sekund.

Simon Špilak (Katjuša) je z zaostankom minute in treh sekund zasedel 21. mesto, Jan Polanc (UAE Emirates) pa je bil točno minuto počasnejši od Špilaka, zasedel pa je 72. mesto.