Presenečenje: Schiffrinova poražena

Ana Drev je končala na 23. mestu.
Fotografija: Američanka je končala na 5. mestu. FOTO: AP
Američanka je končala na 5. mestu. FOTO: AP

SEMMERING – Slovakinja Petra Vlhova je novo ime med zmagovalkami veleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark. Nemka Viktoria Rebensburg je bila druga, Francozinja Tessa Worley tretja. Na drugi progi je bila najhitrejša Rebensburgova, 10. po prvi vožnji, ki pa jo je v finalu prehitela četrta v prvi vožnji Vlhova za 45 stotink sekunde. Američanka Mikaela Shiffrin, ki je vodila po prvi vožnji, je zaostala 66 stotink sekunde in osvojila peto mesto.

V skupnem seštevku ima Shiffrinova 934 točk, Vlhova na drugem mestu pa 488. V veleslalomskem seštevku še naprej vodi danes šesta Italijanka Federica Brignone.

Ana Drev si je finalno vožnjo zagotovila s 15. časom, za takrat vodilno Shiffrinovo je bila 1,03 sekunde, nato pa z zaostankom 2,58 sekunde padla na 23. mesto.