KONEC SANJ O SP

Slovenija se je že veselila zadetka za točko proti Rusiji, toda ...

A niti točka ne bi pomagala, naši nogometaši že tretjič zapored ne bodo videli svetovnega prvenstva od blizu.
Fotografija: Josip Iličić. FOTO: Jože Suhadolnik
Josip Iličić. FOTO: Jože Suhadolnik

Slovenska nogometna reprezentanca je ostala brez upanja za uvrstitev na svetovno prvenstvo (SP) 2022. V Ljudskem vrtu je Rusija zmagala z 2 : 1. Zadetek za Slovenijo je dosegel Josip Iličić v 40. minuti. Rusi so sicer v 28. minuti utišali Ljudski vrt. Po prostem strelu je bil najvišji v skoku Igor Divejev in goste popeljal v vodstvo z 1 : 0. Štiri minute pozneje je bil Jan Oblak premagan drugič, Georgi Džikija je s škarjicami zabil gol za 2 : 0.

V drugem polčasu je Slovenija imela številne priložnosti, vendar brez učinka. V 75. minuti je sodnik razveljavil zadetek Jasmina Kurtića zaradi prepovedanega položaja. Njegovo odločitev je potrdil tudi videoposnetek.

Slovenijo, ki ni videla velikega tekmovanja že od SP 2010, čakata še gostovanje na Slovaškem 11. novembra in domači obračun s Ciprom 14. novembra.