DUHOVNI NASVET

Stanje na mestu koristi

Prepričani smo, da moramo biti aktivni in reševati težave. V težkih čustvenih situacijah si moramo prisluhniti in biti pasivni.
Fotografija: Naučiti se morate prepoznati, kdaj morate biti dejavni in kdaj počakati, da težave izzvenijo. FOTO: Guliver/Getty Images
Odpri galerijo
Naučiti se morate prepoznati, kdaj morate biti dejavni in kdaj počakati, da težave izzvenijo. FOTO: Guliver/Getty Images

Stagnacija je včasih koristna, ko se soočamo s težkimi čustvi: moramo jih občutiti, razumeti ter se ustaviti in samo biti sami s svojimi težavami, preden se lahko rešijo same po sebi. Pogosto aktivnost in prizadevanje, da bi spremenili situacijo, ne moreta doseči istega kot spokojnost in čakanje. V nekaterih primerih se moramo premikati, iskati rešitve, da poženemo stvari v tek, drugič pa se moramo zgolj ustaviti in si prisluhniti, biti nežni in razumevajoči s sabo. Bodite torej pozorni in prepoznajte težnjo po enem ali drugem v sebi. Vprašajte se, kaj potrebujete v določenem trenutku. Ko se um pospeši in ponavlja vedno isto zgodbo, nam čustva uidejo izpod nadzora ter se zapletemo v začarani krog, ki se sam od sebe težko spremeni. Če smo zaposleni, hitimo in se pojavi naporna čustvena situacija, se umirimo in počakajmo. Naučiti se moramo biti pasivni, opazovati, kako lahko mir in nepremičnost delata čudeže. Svet namreč poganja tako negibnost jina kot aktivnost janga.

Poleg tega pogosto globoko dihajte. Ko ste prestrašeni, vzhičeni, jezni ali obupani, naj en vdih sledi drugemu, kar vam bo prineslo upanje in zaupanje v prihodnji trenutek. Prsni koš se bo sprostil, tako kot napetost in čustveni naboj. In poskusite se zabavati, kadar koli lahko. Osredotočenost na težave je stresna. Ukvarjanje z drugimi področji in stvarmi se nam pomaga sprostiti, nas zamoti in nam daje upanje. Meditacija, delo, družabno življenje, šport, ogled filma, nov projekt so vse zdrave oblike preusmerjanja misli, dokler se nam ne zacelijo čustvene rane, ki jih trenutno predelujemo.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije