TATVINE

Kradla kolesa v kampih

Policisti so prijeli Ljubljančana, ki sta odtujila kolesa višjega cenovnega razreda. Plen vreden kar 22.000 evrov, pri enem našli še kilogram trave.
Fotografija: Eno od ukradenih koles FOTOgrafiji: Pu Kranj
Odpri galerijo
Eno od ukradenih koles FOTOgrafiji: Pu Kranj

Tukajšnji policisti so zaradi tatvin koles višjega cenovnega razreda ter neupravičene proizvodnje prepovedanih drog in prometa z njimi ovadili dva Ljubljančana. Gre za zaključeno kriminalistično preiskavo tatvin sedmih koles na območju gorenjske, primorske in goriške regije iz sredine lanskega leta, njihova skupna vrednost pa je bila kar okoli 22.000 evrov.
 

Snela sta ga tudi z avta


Najraje sta tatova kradla v kampih. Kot je pojasnil Bojan Kos, tiskovni predstavnik Policijske uprave Kranj, je v enem primeru osumljenec okoli 2600 evrov vredno električno kolo ukradel tako, da je poškodoval ključavnico nosilca na vozilu. »Drugo, okoli 2000 evrov vredno, je ukradel iz zaklenjene prikolice s ponjavo, tretje, vredno okoli 4500 evrov, pa pred gostinskim obratom. Tudi to je bilo priklenjeno s ključavnico,« je pojasnil Kos in dodal, da je isti storilec še štiri druga, skupaj vredna okoli 13.000 evrov, v kampih ukradel s pajdašem.
Takoj sta jih preprodala naprej.
Takoj sta jih preprodala naprej.

Takoj sta jih preprodala naprej. Dve so policisti tako zasegli kupcema, ki ju je Ljubljančan s kupo-prodajno pogodbo prodal naprej. »V obeh primerih se je kupcema izgovoril, da je originalna dokazila o kolesih izgubil in da za resničnost podatkov jamči s pisno pogodbo,« je pojasnil Kos. Prodani sta bili bistveno pod ceno. V enem primeru je tisto v vrednosti 4500 evrov prodal za 900 evrov, v drugem pa je za 450 evrov prodal okoli 2500 evrov vredno kolo.

To pa še ni vse, saj so pri glavnem osumljencu med preiskavo kriminalisti zasegli še več kot kilogram prepovedane konoplje, pri njegovem pajdašu pa manjšo količino anaboličnih steroidov.


»Priporočljivo je, da se dražjih koles, sploh pa ne električnih, na javnih krajih ne pušča brez nadzora in ustreznega varovanja. Nobeno pa naj ne bo na javnem kraju daljši čas, nezavarovano ali na neobljudenem mestu. Treba jih je ustrezno pospraviti tudi doma in v kampih, na javnih krajih pa zaklepati s kakovostnimi ključavnicami, čeprav tudi močna ključavnica ni vedno dovolj, da bo kolo ostalo na svojem mestu,« pravi Kos.
Tudi pri nakupu je torej treba biti previden in zahtevati potrdilo o izvoru kolesa ali račun, pogodba pa mora vsebovati vse podatke prodajalca. Zelo nizka cena pa naj bo alarm za kupca, da morda ni vse tako, kot mora biti.
 

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije