Žan Kranjec drugi na veleslalomu

Prvi je bil Hrvat Filip Zubčić.
Fotografija: Žan Kranjec slavi. FOTO: Leonhard Foeger, Reuters
Žan Kranjec slavi. FOTO: Leonhard Foeger, Reuters

Žan Kranjec je v novi sezoni svetovnega pokala v alpskem smučanju le dočakal stopničke. Osemindvajsetletni tekmovalec iz Bukovice pri Vodicah je po vodstvu na prvi progi v finalu na progi Deborah Compagnoni v Santa Caterini osvojil drugo mesto. Druge zmage v svetovnem pokalu se je veselil Hrvat Filip Zubčić, ki je bil v drugo hitrejši od Slovenca.

Kranjec je bil zadnji na startu finalne vožnje ter je moral ubraniti 69 stotink naskoka pred vodilnim Hrvatom. A slovenski veleslalomski as na drugi progi ni bil tako prepričljiv, da bi osvojil svojo še tretjo zmago v svetovnem pokalu.

Naslednji veleslalom bo na sporedu že v nedeljo, ko bo Kranjec znova v boju za stopničke.

Na startu prve vožnje je bil tudi Štefan Hadalin, ki pa je odstopil.

Zadnja Slovenka z zmago v Valfurvi v Italiji je Tina Maze, ki je zmagala 8. januarja 2005 v veleslalomu.
Kranjec je slovenskemu moškemu smučanju privozil jubilejne stote stopničke na tekmah svetovnega pokala.