Prvi igralec sveta nadaljuje prevlado v tenisu

Rafael Nadal je osvojil že 11. skupno zmago na tem turnirju.
Fotografija: Rafael Nadal. FOTO: AFP
Rafael Nadal. FOTO: AFP

PARIZ – Rafael Nadal, španski teniški zvezdnik in trenutno prvi igralec sveta, nadaljuje svojo prevlado na pariških teniških igriščih Roland Garrosa. V letošnjem finalu odprtega teniškega prvenstva Francije je gladko, s 6 : 4, 6 : 3 in 6 : 2, ugnal Avstrijca Dominica Thiema in se veselil že svoje 11. skupne zmage na tem turnirju.

Z 11. zmago je tudi izenačil rekord v številu turnirskih zmag na enem prizorišču turnirjev za grand slam, Avstralka Margaret Court jih je toliko zbrala na domačem tekmovanju med letoma 1960 in 1973.

Na peščenih igriščih Roland Garrosa je Španec, za katerega je bil to 17. osvojeni turnir za grand slam (trikrat je dobil OP ZDA, dvakrat Wimbledon in enkrat OP Avstralije) in skupno 79., v svoji karieri izgubil le dva dvoboja, premagala sta ga Šved Robin Söderling in Srb Novak Đoković.

Za Thiema, ki je bil po Thomasu Mustru šele drugi avstrijski finalist v Parizu, pa je bila že sama uvrstitev v zaključni obračun največji uspeh v karieri.