PLANICA 2023

Nika Križnar pred vsemi na treningu, Ema Klinec peta v kvalifikacijah

Prvenstvo je zaradi poškodbe predčasno sklenila Japonka Sara Takanashi, ki je na srednji skakalnici grdo padla.
Fotografija: FOTO: Borut Zivulovic Reuters

Vse štiri slovenske smučarske skakalke so se prek današnjih kvalifikacij uvrstile na sredino tekmo na veliki skakalnici na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici. Med njimi je bila najboljša Ema Klinec (108,4 točke/122,0 metra) na petem mestu.

Nika Križnar (98,0/119,5 m) je zasedla 13., Maja Vtič (73,1/110,5 m) 31., Nika Prevc (69,6/103,5 m) pa 36. mesto. V kvalifikacijah je bila najbolj prepričljiva Nemka Katharina Althaus (122,2/129,0 m), za njo pa sta se uvrstili Kanadčanka Alexandria Loutitt (115,7/128,5 m) in Norvežanka Maren Lundby (114,9/131 m).

Konec za Takanashijevo

Križnarjeva je sicer odlično nastopila na današnjem treningu na veliki skakalnici na svetovnem prvenstvu v Planici, saj je bila v dveh serijah najboljša. Prvenstvo je zaradi poškodbe predčasno sklenila Japonka Sara Takanashi, ki je na srednji skakalnici grdo padla. S SP ima sicer sedem kolajn, od tega eno zlato z mešane ekipne tekme pred desetimi leti v Predazzu.

Ženska preizkušnja na veliki skakalnici se bo v sredo pričela ob 17.30.