Ni šlo po načrtih, poškodba Dragića (FOTO + VIDEO)

Miami je bil prepričljivo poražen.
Fotografija: Goran Dragić. FOTO: Kim Klement, USA Today Sports
Goran Dragić. FOTO: Kim Klement, USA Today Sports

Košarkarji moštva Los Angeles Lakers so v prvi tekmi finala končnice lige NBA brez težav ugnali Miami Heat s 116 : 98. Miami je moral večino tekme igrati brez Gorana Dragića in Bama Adebaya, ki sta se poškodovala.

Dragić je do poškodbe noge dosegel šest točk in skok ter tri podaje. Miami je držav priključek do sredine druge četrtine, nato pa so dobre štiri minute pred koncem prvega polčasa nasprotniki pobegnili v vodstvo za 11 točk in tekma je bila tako rekoč končana.

Prvi polčas se je končal s 65 : 48, Lakersi pa so v drugem polčasu vodili tudi že za 32 točk. Najboljši strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 23 točkami, pri Los Angelesu pa sta jih Anthony Davis in LeBron James dosegla 34 oziroma 25.

Naslednja tekma bo v soboto zjutraj ob treh po srednjeevropskem času. Takoj po tekmi še ni bilo jasno, kako huda je poškodba Dragića in ali bo lahko igral naprej.