KATASTROFA

Ni se izšlo: konec sanj o ubranitvi zlate medalje, Poljska gre v polfinale

Našim je uspelo ... izgubiti proti Poljski.
Fotografija: FOTO: Annegret Hilse, Reuters

Košarkarji Slovenije so s porazom proti Poljski končali evropsko prvenstvo v Berlinu. Tekmec je bil boljši z 90 : 87. Sploh prvi polčas, ki so ga naši izgubili z 58 : 39, je bil katastrofalen. Toda Slovenci so se pobrali, v zadnji četrtini celo povedli s 74: 70, nato pa spet potonili zaradi ubogega izvajanja prostih metov, nesposobnosti branjenja trojk Poljakov, slabega igranja (oz. neigranja) pod koš v napadu in izgubljenih žog.

Za Slovenijo je to peti neuspeh v četrtfinalih evropskih prvenstev. Današnji poraz je zelo boleč, saj so imeli naši počitek od sobote, medtem ko so Poljaki igrali tekmo osmine finala proti Ukrajini dan kasneje, poleg tega pa so skoraj vse reprezentance, ki so se uvrstile v četrtfinale, vsaj na papirju bistveno močnejše od Poljske, ampak na papirju smo bili boljši tudi mi ...

image_alt
To so zadnje informacije o Dončiću in nastopu na tekmi s Poljsko

Najboljša posameznika Slovenije sta bila Vlatko Čančar z 21 točkami in Goran Dragić s 17.

image_alt
V pričakovanju večernega košarkaškega spektakla: »Ključna bo naša energija in vstop v tekmo«