Dončić že do konca tretje četrtine dosegel 40 točk

Dallas je povedel v zmagah s 3 : 2.
Fotografija: Dallas vodi s 3 : 2. FOTO: Jayne Kamin-oncea Usa Today Sports
Dallas vodi s 3 : 2. FOTO: Jayne Kamin-oncea Usa Today Sports

Košarkarji Dallasa so na peti tekmi dvoboja prvega kroga končnice proti moštvu Los Angeles Clippers v Staples Centru zmagali s 105:100. Ta jim je v boju na štiri zmage prinesla prednost 3 : 2. Luka Dončić je tekmo končal pri 42 točkah, 8 skokih in 14 podajah.

Philadelphia že v polfinalu vzhoda

Na preostalih tekmah večera je Philadelphia na peti tekmi še četrtič premagala Washington s 129 : 112, tokrat brez poškodovanega Joela Embiida, ki ima manjšo raztrganino v meniskusu desnega kolena. Seth Curry je dosegel 30 točk, Tobias Harris 28, Ben Simmons pa 19 točk, 11 podaj in 10 skokov.

Young po poti Jordana

V polfinalu vzhoda se bo Philadelphia pomerila z Atlanto, ki je s 4 : 1 izločila New York. V gosteh je zmagala s 103 : 89. Pri Atlanti se je spet izkazal Trae Young, ki je tekmo končal s 36 točkami in 9 podajami. Uspel pa mu je še en izjemen dosežek. Na vseh treh tekmah končnice Madison Square Gardnu je presegel 30 točk, kar je doslej uspelo le še Michaelu Jordanu.

Morebitni tekmec Dallasa že znan

Na zahodu so so si polfinalno vstopnico zagotovili košarkarji najboljše ekipe rednega dela sezone Utah Jazz, ki so na peti tekmi s 126 : 110 premagali Memphis (4 : 1 v zmagah). Donovan Mitchell je v domačem Salt Lake Cityju 26 od svojih 30 točk dosegel v prvem polčasu. Temu je dodal še 10 podaj in 6 skokov v 29 minutah. Jordan Clarkson je dodal 24 točk, Rudy Gobert 23 in 15 skokov, Bojan Bogdanović pa je do četrte zaporedne zmage Utaha pomagal s 17 točkami.