ODBOJKA

Utrujeni, a jih je dvignilo občinstvo

Slovenski odbojkarji na EP imajo po tekmi s Turki tris zmag. Danes računajo na nov uspeh proti Severni Makedoniji.
Fotografija: Složni ter igralsko in psihično trdni slovenski odbojkarji so strli tudi turški odpor. FOTO: Tomi Lombar

LJUBLJANA – Slovenski odbojkarji so na evropskem prvenstvu dosegli še tretjo zmago. V Stožicah so s 3:0 (28, 16, 23) ugnali še Turčijo, po dnevu počitka pa jih danes ob 17.30 čaka obračun s Severno Makedonijo. Jutri bo ob isti uri še veliki dvoboj z evropskimi prvaki Rusi. V statistiki tekme s Turčijo še posebno izstopa podatek, da je bil domači izkoristek napada v drugem nizu kar 88-odstoten, tudi servis se je pred tem seveda sprejemalo na visoki ravni, posamična kakovost izbrancev Alberta Giulianija pa je tako in tako vrhunska, tako da so Slovenci tudi s psihično močjo goste strli v končnicah prvega in tretjega niza. »Po slabem začetku smo naredili dve igralski spremembi in po zaostanku s 3 : 9 zasukali prvi niz. Zahtevno je bilo tudi v tretjem, kar ni presenečenje, saj je turška ekipa igrala zelo dobro,« je menil slovenski selektor Giuliani. »Na začetku smo bili utrujeni, a po zasuku smo igrali dokaj stalno. Psihično je bilo naporno, zelo je bilo pomembno, da smo v prvem nizu nadomestili zaostanek. Vseskozi smo verjeli v zmago, da se lahko vrnemo, da lahko igramo bolje. Treba se je prilagoditi na način igre, to je bilo tokrat pomembno. Čeprav nismo igrali fenomenalno, smo zmagali,« je dejal kapetan Tine Urnaut. »Zelo težko je bilo igrati po tekmi dan prej s Finsko, v hotel smo prišli pozno, pozno večerjali, zaspali ob treh, štirih zjutraj. Pred dvobojem s Turčijo pa spet ves dan videoanaliz in drugih obveznosti. Zelo sem bil utrujen, a na koncu te občinstvo dvigne in ti da tisto prepotrebno energijo. Nismo igrali vrhunsko, tega se vsi zavedamo, a smo odigrali toliko, kolikor je bilo potrebno za zmago,« je dodal podajalec Dejan Vinčić.

Psihična moč

»Stožice so bile fantastične, vzdušje je bilo fenomenalno. Upam, da bo tako tudi na naslednjih tekmah. Turki so se izkazali za močnega in nepopustljivega nasprotnika, to smo vedeli, pričakovali smo takšno tekmo. Tokrat je bila tudi psihična priprava zelo dobra, kajti vseeno smo v končnici nizov izvlekli tiste pomembne točke, zaključili pomembne nasprotne napade in obrnili tekmo v našo korist,« je bilo mnenje sprejemalca Klemna Čebulja. Srednji bloker Alen Pajenk pa je besedno tekmi s Turčijo dodal piko na i: »Morebiti smo na koncu imeli malce več sreče ali pa smo si tudi bolj želeli zmage. Tekmo smo tudi čim prej želeli pripeljati do konca. Vsekakor nam številni gledalci s svojo bučno podporo dajo dodatno energijo, ki jo bomo tudi nadaljnje potrebovali, saj smo z vsakim dnem bolj utrujeni. Upamo tudi, da bolj ko bo šlo evropsko prvenstvo proti koncu, več gledalcev bo na tekmah.« Selektor Giuliani je lahko zadovoljen z uvodom EP, raven igre se seveda še da dvigniti, njegovi izbranci so se psihično v igri proti Turkom zelo izkazali, navijači pa bodo dodali še kanček tiste moči, da bo v nadaljevanju eurovolleyja vsaj enkrat padla tudi velika Rusija.