EVROPSKO PRVENSTVO

Slovenke odprle evropsko prvenstvo v Nišu z nesrečnim porazom

Slovenke nova preizkušnja čaka že čez manj kot 24 ur. V petek ob 16. uri se bodo pomerile s prvimi favoritinjami skupine C, Turkinjami.
Fotografija: Teja Oblak je ena od nosilk igre v slovenski reprezentanci. FOTO: Mavric Pivk
Teja Oblak je ena od nosilk igre v slovenski reprezentanci. FOTO: Mavric Pivk

NIŠ – Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v prvem krogu evropskega prvenstva v Nišu (skupina C) izgubila proti Madžarski s 84 : 88 (22 : 25, 36 : 39, 59 : 69).

Evropsko prvenstvo v Nišu se je za Slovenijo začelo na najslabši mogoč način. Izbranke selektorja Damirja Grgića so v zadnji minuti nesrečno izgubile proti Madžarski, hkrati pa se je v tretji četrtini poškodovala ena ključnih igralk Eva Lisec.

Kako huda je poškodba mečne mišice, bo znano v prihodnjih urah, zagotovo pa je poraz hudo prizadel dekleta, ki so v Srbijo odšla s ciljem, da se uvrstijo na eno od prvih treh mest v skupini, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje. Najboljša ekipa bo neposredno napredovala v četrtfinale, drugo in tretjeuvrščeni pa čaka repasaž.

Poraz, potem ko je Slovenija vodila večji del tekme, je še toliko bolj tragičen, saj so imele punce na tribunah dvorane Čair glasno podporo približno 300 slovenskih navijačev.