Savšek tudi evropski prvak

Naslov je osvojil že četrtič.
Fotografija: Benjamin Savšek. FOTO: Stoyan Nenov, Reuters
Benjamin Savšek. FOTO: Stoyan Nenov, Reuters

Kanuist Benjamin Savšek nadaljuje serijo uspehov na največji tekmah. Na evropskem prvenstvu v Liptovskem Mikulašu je spet premagal vso konkurenco in osvojil svoj četrti naslov evropskega prvaka ter peto odličje na evropskih prvenstvih, s čimer se je po številu posamičnih odličij na evropskih prvenstvih izenačil s Petrom Kauzerjem. Na evropskih prvenstvih ima Slovenija tako že 15 zlatih odličij, v Liptovskem Mikulašu pa je Savšek edini Slovenec z njim.

»Odlični občutki, že četrtič sem prvak. Na težki progi mi je uspela odlična vožnja, zdaj bom za nadaljevanje sezone še bolj motiviran,« je po uspehu organizatorjem še v čolnu dejal 35-letni olimpijski prvak Savšek.

Luka Božič je zasedel 18. mesto, Eva Alina Hočevar pa je bila v polfinalu 11. mesto in je zgrešila finale.