KITAJCI

Zdaj klonirajo tudi mačke

Kitajsko podjetje mačkam podarja deseto življenje. Za kloniranega Česenčka je lastnik odštel 32 tisočakov.
Fotografija: Kloniranje podpira tudi Barbra Streisand.
Odpri galerijo
Kloniranje podpira tudi Barbra Streisand.

Že tako imajo devet življenj, kot kaže, jim bo znanost podarila še deseto. Kitajski znanstveniki so namreč ponosno naznanili, da so uspešno klonirali mačko, naročniku so jo ustvarili za 32.000 evrov.
Česenčku so podarili deseto življenje.
Česenčku so podarili deseto življenje.

Huang Yu si je že davno obljubil, da smrti svojega hišnega ljubljenca ne bo objokoval, temveč bo poskrbel, da bo maček pri njem še dolgo: tehnološki napredek mu je omogočil, da se znova crklja s svojim Česenčkom oziroma Garlicom v izvirniku. No, zaveda se, da gre za drugo bitje, a spoznanje, da v njem živi vsaj delček pokojnega mucka, mu je v neizmerno tolažbo. Lagal bi, če bi trdil, da sta si na las, no, na dlako enaka, je ob odmevni novici novinarjem zaupal Huang Yu, prav tako ne pričakuje, da bo drugi maček enakega značaja: »A podobnost je kljub temu dokaj osupljiva, po mojem se 90-odstotno ujemata. Čeprav sem delno razočaran, saj sem po vseh napovedih pričakoval, da bom po kloniranju v vsaki podrobnosti uzrl svojega Česenčka, se pač moram sprijazniti z dejstvom, da tehnologija in znanost nista vsemogočni.«
 

Naročniki so mladi in bogati


Visoke cene ne obžaluje, toda ali se bo še kdaj odločil za tako drag in zapleten postopek ali bo raje posvojil drugo žival, se še ni odločil. Finance mu izbire očitno ne omejujejo, tako tudi ne drugim strankam podjetja Sinogene iz Pekinga, kjer sicer uspešno klonirajo tudi pse, a za občutno višji znesek: 48.00 evrov je treba odšteti za človekovega najboljšega prijatelja, do zdaj so jih uspešno poustvarili in prodali že 40. Kot pojasnjujejo, je med naročniki največ mladih odraslih, ki so po fakulteti dobro zakorakali v samostojnost in že služijo; ker jim primanjkuje časa za predane ljubezenske in družinske odnose, čustvene potrebe raje potešijo s hišnimi ljubljenci, klonirane domače živalce pa jim obenem prinesejo ali utrdijo status uspešnih v družbi.


Posel sicer najbolj cveti v Južni Koreji, kjer so se 2005. podpisali pod prvega kloniranega psa, priljubljen pa je tudi v ZDA, kjer je med znanimi lastniki kloniranega ljubljenca filmska in glasbena diva Barbra Streisand

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije