Kot kaže, ima zdaj že nekdanji smučarski skakalec tudi krojaške sposobnosti.
Fotografija: Robert Kranjec. FOTO: TV Slovenija, posnetek zaslona
Robert Kranjec. FOTO: TV Slovenija, posnetek zaslona

LJUBLJANA – Robert Kranjec, ki je letos končal dve desetletji dolgo bogato kariero, bo s slovenskimi orli še naprej sodeloval na svojevrsten način. »Na pobudo smučarske zveze in trenerjev sem se odločil, da bom pomagal A-ekipi in skrbel, da vsakemu posamezniku prilagodim dres in kroj, da mu bosta služila na skakalnici. Med kariero sem vedno sam zase poskusil razvijati kroj ali kombinezon, da bi mi pristajal, da bom lahko daleč letel, in na podlagi tega, teh mojih izkušenj, bom zdaj poskusil to prenesti na vse fante,« je za TV Slovenija povedal rekorder po številu poletov čez 200 metrov.

Sedemintridesetletni zmagovalec sedmih tekem svetovnega pokala je letos končal dve desetletji dolgo bogato kariero, v kateri je osvojil dva mala kristalna globusa v seštevku poletov, olimpijski bron, brona z ekipne tekme nordijskega svetovnega prvenstva in prvenstva v poletih, leta 2012 pa je v Vikersundu postal svetovni prvak v poletih.