Zlata lisička Vlhova do slalomske zmage, Hrovatova 11.

​Alpske smučarke se zdaj selijo v Crans Montano, kjer jih prihodnji konec tedna čakajo hitre discipline.
Fotografija: Petra Vlhova. FOTO: Matej Družnik
Petra Vlhova. FOTO: Matej Družnik

Slalom svetovnega pokala v Kranjski Gori in skupno zmago na 56. Zlati lisici si je zagotovila Petra Vlhova. To je njena 14. zmaga v svetovnem pokalu. Po prvi vožnji vodilna Anna Swenn Larsson je bila odlično na drugi progi, a je tik pred ciljem naredila napako in odstopila. Meta Hrovat je bila 11. (+ 2,67), Ana Bucik pa 21. (+ 3,54). Drugo mesto je osvojila Wendy Holdener (+ 0,24), tretje pa Katharina Truppe (+ 0,89).

Alpske smučarke se zdaj selijo v Crans Montano, kjer jih prihodnji konec tedna čakajo tekme v hitrih disciplinah, naslednji v tehničnih pa bosta v začetku marca v nemškem Ofterschwangu.