Messi vrgel rokavico Ronaldu

Sodila je slovenska sodniška četverica pod vodstvom Damirja Skomine.
Fotografija: Lionel Messi. FOTO: AP
Lionel Messi. FOTO: AP

BARCELONA – Zadnja četrtfinalista nogometne lige prvakov sta Barcelona in Bayern. Španci so bili na povratni tekmi boljši od Chelseaja (3 : 0), Nemci pa od turškega Bešiktaša (3 : 1). Za sanjski začetek Barcelone, ki je v Londonu pred dvema tednoma izvlekla remi (1 : 1) je poskrbel Lionel Messi, ki je z desnico v 3. minuti premagal Thibauta Courtoisa. V nadaljevanju je bil Chelsea nevarnejši, a je obramba domačih zdržala. Nato je Messi ukradel žogo, preigral tri nasprotne nogometaše in lepo podal Ousmanu Dembeleju, ta pa je v 20. minuti povišal vodstvo. V 37. minuti se je ob strelu Marcosa Alonsa izkazal Marc-Andre ter Stegen, ki je s konico prstov preprečil zadetek Londončanov. Tik ob koncu prvega polčasa je s prostega strela Alonsu veselje preprečila vratnica.

Barcelona je Chelsea premagala s skupnim izidom 4 : 1. Messi je dosegel tri zadetke. FOTO: AP

Messi je piko na i postavil v 64. minuti. Dosegel je še svoj šesti zadetek v tej sezoni lige prvakov, z odlično predstavo pa vrgel rokavico svojemu tekmecu Cristianu Ronaldu, ki pa jih je zabil že 12.