Ilka našemu kolesarju Rogliču povedala, kaj si misli

Na dirki po Italiji pred zaključnimi dnevi vse bolj napeto.
Fotografija: Ilka spodbuja Primoža Rogliča. FOTO: Facebook
Ilka spodbuja Primoža Rogliča. FOTO: Facebook

LJUBLJANA – Primož Roglič v skupnem seštevku dirke po Italiji zaseda tretje mesto, za vodilnim Richardom Carapazom zaostaja dodatnih sedem sekund.

Sedemnajsta etapa se je končala z vzponom na Anterselvo, na katerem je bilo veliko slovenskih zastav. Cilj je bil na biatlonskem stadionu. Zmagovalec etape je postal Francoz Nans Peters​.

Favoriti so bili v glavnini, nato pa je ob pomoči ekipe Movistar v zaključku na svoj 26. rojstni dan pospešil Carapaz in pridobil sedem sekund pred najbližjimi zasledovalci v boju za končno zmago, med katerimi v razvrstitvi ni sprememb. Skupno drugi je Italijan Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida, +1:54), ki je bil večji del etape skupaj z ramo ob rami ob Rogliču, ki je tretji (2:16).

Smučarka Ilka Štuhec pa je Rogliča spodbudila z zapisom na facebooku pred 17. etapo dirke.