SKOKI

Avstrijke slavile dvojno zmago, Nika Prevc četrta

V nedeljo bo v Hinzenbachu še ena posamična tekma; prva serija se bo začela ob 13.45.
Fotografija: FOTO: Voranc Vogel

Najboljša smučarska skakalka to zimo Nika Prevc je bila četrta na prvi od dveh tekem svetovnega pokala v avstrijskem Hinzenbachu. Slovenka je za zmagovalko, domačinko Evo Pinkelnig (243,1 točke), na koncu zaostala za 5,7 točke. Avstrijke so slavile dvojno zmago, saj je bila druga Jacqui Seifriedsberger (240,2).

image_alt
Peter Prevc razkril manj znano dejstvo o svoji družini

Na zmagovalnem odru je končala še Nemka Katharina Schmid (238 točk), ki je na tretje mesto napredovala s sedmega po prvi seriji.

Med deseterico je od Slovenk poleg Prevčeve, ki je zadržala majico vodilne, končala le še Nika Križnar (223,9), ki je v finalu nazadovala na osmo mesto.

V finalni seriji sta se med dobitnice točk uvrstili še Ema Klinec (216), ki je po dobrem finalnem nastopu napredovala na 13. mesto, ter Tina Erzar (201,6), ki je bila 23.

image_alt
Nika Prevc upala na boljši jutri in ga tudi dočakala

Mladinski olimpijski prvakinji Taji Bodlaj se je finale izmuznil za malenkost, saj je končala na 31. mestu, medtem ko je Katra Komar obstala že v kvalifikacijah.

V nedeljo bo v tem avstrijskem skakalnem središču še ena posamična tekma; prva serija se bo začela ob 13.45.