Liga prvakov

Liverpool in Ajax po pokru zmag že v osmini finala

Rdeči so z 2:0 premagali Atletico, Nizozemci uprizorili preobrat v Dortmundu. PSG v izdihljajih tekme brez zmage v Leipzigu, Benzema dvakrat v polno za Real.
Fotografija: Liverpool je suvereno opravil z Atleticom, tako sta se zmage veselila Mohamed Salah in Sadio Mane. FOTO: Lee Smith/Reuters

Na eni od osrednjih nogometnih tekem 4. kroga lige prvakov je Liverpool na svojem Anfieldu premagal madridski Atletico slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka z 2:0 in si zagotovil mesto v osmini finala. Na drugi današnji tekmi v skupini B je Milan osvojil prvo točko, po treh uvodnih porazih je na San Siru remiziral proti Portu 1:1.

Na veliko sceno je danes stopil tudi nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, njegov Inter iz Milana je v Moldaviji premagal Šerif iz Tiraspola s 3:1 in napredoval na drugo mesto v skupini D. Za italijansko ekipo je prvi gol dosegel Hrvat Marcelo Brozović v 54., drugega Slovak Milan Škriniar v 66., tretjega Čilenec Alexis Sanchez v 83. minuti. Za domače je častni gol v izdihljajih tekme dosegel Malijec Adama Traore.

Na prvem mestu v tej skupini je madridski Real, ki je danes z dvema goloma Francoza Karima Benzemaja ukanil ukrajinski Šahtar z 2:1. Francoski napadalec je dosegel 1000 in 1001. zadetek za klub iz španske prestolnice v ligi prvakov, skupno pa svojega 62. v najmočnejšem tekmovanju v dresu Reala (skupno 75). Pred njim sta na tovrstni klubski lestvici le Portugalec Cristiano Ronaldo (105) in Raul Gonzalez (66 golov).

Samir Handanović je dosegel lepo zmago v Moldaviji. FOTO: Sergei Gapon/AFP

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je tekmo svojega Leipziga proti PSG spremljal na klopi za rezervne igralce, nemško-francoski obračun pa se je končal z 2:2. Za goste je oba gola dosegel Nizozemec Georginio Wijnaldum v 21. in 39. minuti, domači pa so povedli v osmi minuti, ko je zadel Francoz Christopher Nkunku, izenačujoči gol pa je v tretji minuti sodnikovega podaljša z 11-metrovke dosegel Madžar Dominik Szoboszlai.

Manchester City je danes ukanil Brugge s 4:1. Za meščane so zadeli Phil Foden (15.), Riyad Mahrez (54.), Raheem Sterling (72.) in Gabriel Jesus (92.), domači obrambni igralec John Stones je v 17. minuti prispeval edini gol za goste. V skupini A vodi Manchester City z devetimi točkami, PSG zaostaja eno, Brugge pet, medtem ko je Leipzig danes osvojil prvo točko.

Karim Benzema je dosegel oba gola za Real Madrid. FOTO: Oscar Del Pozo/AFP

V skupini C je Ajax v Nemčiji ukanil Borussio iz Dortmunda s 3:1 in ima 100-odstotni izkupiček. Tudi moštvo iz Amsterdama si je že zagotovilo mesto v osmini finala. Za Ajax so zadeli Dušan Tadić (72.), Sebastien Haller (83.) in Davy Klaassen (93.), za domače pa Marco Reus (37.). Na drugi tekmi je Sporting iz Lizbone povozil Bešiktaš in slavil s 4:0.