Liga prvakov

Chiesa potopil modre prvake, Ronaldo rumeno podmornico

Chelsea napadal, disciplinirani Juventus zadel. Portugalec spet rešil United. Benfica razbila Barcelono. Zmaga Atalante in Salzburga. Lewandowski trese mreže.
Fotografija: Federico Chiesa je prinesel zmago Juventusu. FOTO: Massimo Pinca/Reuters
Federico Chiesa je prinesel zmago Juventusu. FOTO: Massimo Pinca/Reuters

Spet je bilo razburljivo v nogometni ligi prvakov. Juventus je presenetil branilca naslova Chelsea z 1:0. Strelec je bil Federico Chiesa, ki je zadel po 10 sekundah drugega polčasa. Modri iz Londona so imeli premoč, ampak ta je bila jalova.

Manchester United je v ponovitvi zadnjega finala evropske lige z golom Ronalda globoko v sodnikovem podaljšku premagal Villarreal. Španska rumena podmornica je vodila z 1:0, izenačil je Alex Telles.

Barcelona je visoko, kar z 0:3, izgubila v Lizboni. Takšen poraz bo na klopi težko zadržal trenerja Ronalda Koemana. Dva gola je dosegel Darwin Nunez. Katalonci imajo po dveh tekmah nič točk in razliko v golih 0:6!

Robert Lewandowski nadaljuje strelski pohod, proti Ukrajincem je bavarski stroj za gole že v prvem polčasu zadel dvakrat. Bayern ima razmerje v zadetkih 10:0.

Atalanta je brez Josipa Iličića premagala čvrsti Young Boys. Salzburg je strl odpor Lilla.

Robert Lewandowski še naprej trese mreže. FOTO: Christof Stache/AFP

Skupina E – Bayern : Dinamo Kijev 5:0 (Verbič ni igral), Benfica : Barcelona 3:0; skupina F – Atalanta : Young Boys 1:0 (Iličić ni igral), Manchester United : Villarreal 2:1; skupina G – Salzburg : Lille 2:1 (Šeško je igral od 62. minute), Wolfsburg : Sevilla 1:1; skupina H – Zenit : Malmö 4:0, Juventus : Chelsea 1:0.