TUDI ZA »NAVADNE DRŽAVLJANE«

Vzemi ali pusti, počitnice na ministrstvu pol ceneje kot na trgu

Za uslužbence državne uprave še en v vrsti privilegijev. 
Fotografija: Kranjska Gora je priljubljena destinacija. FOTO: Tomi Lombar, Delo
Odpri galerijo
Kranjska Gora je priljubljena destinacija. FOTO: Tomi Lombar, Delo

LJUBLJANA – Za zaposlene v organih državne uprave država nudi uporabo kar nekaj počitniških kapacitet po precej nižji ceni, kot je za podobne namestitve treba odšteti na trgu. Ministrstvo za javno upravo (MJU) ima na svoji spletni strani zapisano, da so počitniške enote namenjene zagotavljanju pogojev za oddih in rekreacijo ter vzdrževanju psihofizičnih sposobnosti zaposlenih v organih državne uprave.
 

Ni še »razprodano«

Na MJU so nam povedali, da so za letošnje zimske kapacitete prejeli 156 prijav, razpisanih pa je bilo 200 terminov.

Če termini in kapacitete niso razprodani državnim uslužbencem, so na voljo tudi državljanom, ki niso aktivni javni uslužbenci in upokojencem. »V primeru prostih enot lahko le-te uporabljajo tudi zunanji uporabniki, ki izkažejo zanimanje za letovanje v počitniških enotah, ter neposredni proračunski uporabniki za opravljanje svoje dejavnosti.«
 

Od Kranjske gore do Čateža ob Savi

Za letošnjo zimsko sezono je bilo v razpis MJU vključenih 20 počitniških enot, ki so na območju Slovenije. Tako so bili na razpisu na voljo enosobno stanovanje s šestimi ležišči v Bohinjski Bistrici ter garsonjera s tremi ležišči, garsonjera v Bovcu (Kaninska vas), dvosobno stanovanje v Brežicah, garsonjera na Kopah, več stanovanj v Kranjski Gori in na Rogli ter hiša v Termah Čatež. Za hišo s šestimi ležišči v slovenskem termalnem kopališču je treba odšteti 60 evrov na dan, pri čemer je vključenih šest vstopnica za bazene Termalne riviere.


Največ 60 evrov na dan za vso družino

60 evrov na dan je tudi najdražja cena za najem prek MJU, najcenejša pa je v Kaninski vasi v Bovcu. Treba pa je poudariti, da gre za najeme za sedem prenočitev (nedelja–nedelja). Posebna komisija za počitniško dejavnost po zaključku razpisa preveri vse prijave ter jih točkuje, s tem pa dodeli počitnikovanja v posameznih počitniških enotah.

Kot so nam še povedali, je večje povpraševanje za poletne počitniške namestitve. »Upravljamo skupno 82 počitniških enot, od tega je 31 počitniških enot v Republiki Sloveniji ter 51 enot v Republiki Hrvaški. V poletni sezoni je največ zanimanja za počitniške enote na otokih Lošinj in Pag, v zimski sezoni pa v Kranjski Gori in na Rogli. Za letovanja na otokih je povpraševanje večje od ponudbe. V poletni sezoni je bila zasedenost enot na Hrvaškem 93,37-odstotna in v Sloveniji  78,53.  V poletni sezoni smo letovanje odobrili 737 osebam, v zimski sezoni 2018/19 pa 211 osebam.«


MNZ, MO, URSIKS

Ni pa MJU edini, ki ima tovrstne kapacitete: »Po nam znanih podatkih s svojim počitniškim fondom razpolagajo ministrstvo za obrambo, ministrstvo za notranje zadeve in Uprava RS za izvrševanje kazenskih sankcij.«

Na ministrstvu za notranje zadeve v tem letu ponujajo kapacitete od 22 evrov na dan pa tja do 130 evrov na dan za najem celotnega objekta (med drugim so počitniške kapacitete na Bledu, Logu pod Mangartom in Kranjski gori).


Podobno možnost poceni počitnic ponujajo tudi nekatera podjetja, predvsem tista, ki so vsaj delno v državni lasti. Na primer Slovenske železnice, Dars, Elektro Ljubljana … 

Izplača se preveriti na njihovih spletnih straneh. Pri objavljenih kapacitetah so večinoma priložene fotografije ter točna lokacija. 
 

Imate zgodbo za nas? Pišite nam. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije