SP V KOŠARKI 2023

Ste videli, kaj je Dončiću ušpičil soigralec med petjem himne? (VIDEO)

Preprosto se ni mogel zadržati ...
Fotografija: FOTO: printscreen Šport Tv

Košarkarji Slovenije so 19. svetovno prvenstvo v Okinavi na Japonskem začeli z zmago nad Venezuelo s 100:85. Naslednja tekma jih čaka ob 13.30 proti Gruziji, ki je bila v uvodu prepričljivo boljša od Zelenortskih otokov.

image_alt
Od trojk Venezuele k orjakom iz Gruzije

image_alt
Oče Luke Dončića: Nisem si mislil, da bom to videl

Luka Dončić je na uvodu znova poskrbel za zgodovinski dosežek. Že v prvem polčasu je s 24 doseženimi točkami izenačil slovenski rekord na tekmi svetovnega prvenstva, do konca pa je v dobrih 30 minutah na parketu zbral 37 točk, 7 skokov in 6 podaj. Morda je k temu pripomoglo tudi sproščeno vzdušje pred začetkom tekme. Poglejte namreč, kaj je našemu košarkaškemu zvezdniku med petjem himne ušpičil soigralec Jakob Čebašek

»Dobra stvar je zanesljivo ta, da imamo veliko večino časa povezano igro. Imamo igralce, ki igrajo skupaj, in to je največja moč: da držimo skupaj, tudi ko je slabo. Ko držimo skupaj, je užitek gledati fante na igrišču,« je pred časom največjo prednost te selekcije našel selektor Aleksander Sekulić.