Jordan okajen osmešil tekmece

Jeremy Roenick razkril anekdoto s slovitim košarkarjem v glavni vlogi.
Fotografija: Michael Jordan ni prenesel poraza niti v košarki niti v golfu. FOTO: Reuters
Odpri galerijo
Michael Jordan ni prenesel poraza niti v košarki niti v golfu. FOTO: Reuters

Razvpita dokumentarna nadaljevanka Zadnji ples v zadnjih tednih navdušuje športni svet, saj omogoča mlajšim ljubiteljem košarke, da v zgoščeni obliki spoznavajo fantastično kariero Michaela Jordana z vsemi svetlimi in temnimi platmi. Nekoliko starejši pa še enkrat podoživljajo ozadje sezone 1997/98, zaradi številnih vzrokov poslovilne za nepozabni rod moštva Chicago Bulls, ki je šestič v osmih letih osvojilo naslov prvaka lige NBA. Gledanje spodbuja tudi Jordanove sodobnike, znance in prijatelje k razkrivanju popopranih zanimivosti, ki jih v filmu ne vidimo.

Eno od najbolj nenavadnih je spravil na dan nekdanji poklicni hokejist Jeremy Roenick z 20 sezonami izkušenj v NHL ter nastopoma na OI 1998. in 2002. v dresu ZDA. Kot je pojasnil v eni od radijskih oddaj, ga je z Jordanom združila ljubezen do golfa in postopoma sta se spoprijateljila: »Ne spomnim se natančno datuma, vem le, da sta se najini moštvi približevali koncu sezone. Michael me je poklical in rekel, da se naslednji dan navsezgodaj dobiva v Sunset Ridgeu in pomeriva na 18 luknjah. Ker nismo imeli klubskih obveznosti, sem privolil in ga obral za več tisočakov. Nato sem se odpravil k avtomobilu, saj sem vedel, da chicaške košarkarje tisti večer čaka tekma z močnim Clevelandom. A takrat se je vse skupaj šele začelo.«


Ostal mož beseda


Jordan je bil vedno izjemno tekmovalen, v tistih časih se je tudi stopnjevala njegova zasvojenost z različnimi stavami. »Rekel mi je: 'Ne greš domov, še enkrat morava igrati.' Ponovila sva postopek, spet napolnila hladilno torbo s pivom in se odpravila do prve luknje. Vnovič sem ga obral in ga začel zbadati. Ves dan sva pač igrala golf in spraznila vsak po deset pločevink, zato sem se pošalil, da bom na poti domov zavil v stavnico in položil zajeten kupček denarja na zmago Clevelanda. Michaelu se je kar pokadilo iz ušes. 'Poslušaj,' mi je odvrnil, 'zmagali bomo vsaj z 20 točkami razlike, jaz pa bom dosegel več kot 40 točk!' In možakar je šel okajen na igrišče, natresel 52 točk, biki pa so zmagali s 26 točkami razlike ali nekaj takega. On je najboljši športnik, kar sem jih videl,« je med smehom potrdil Roenick.

Zaradi časovne distance in popitega piva njegovi podatki niso povsem točni. Ameriški analitiki so izbrskali, da ima Roenick v mislih tekmo Chicago – Cleveland, odigrano 28. marca 1992. Gostitelji so zmagali s 126:102 (torej s 24 točkami razlike), Jordan pa je bil prvi strelec večera s 44 točkami. Horace Grant mu je pomagal z 18 točkami, Scottie Pippen jih je pristavil 17, pri gostih pa sta izstopala Brad Daugherty z 20 točkami in Mike Sanders z 19. Poznejši član chicaških bikov in zdajšnji trener Golden Stata Steve Kerr je zmogel le dve točki, prav toliko kot Jimmy Oliver, ki je v sezoni 2005/06 nosil dres Union Olimpije.

Zanimivo je, da se je Chicago na poti do svoje druge šampionske lovorike dva meseca pozneje s Clevelandom srečal v finalu vzhodne konference NBA in ga izločil s 4:2 v zmagah. Jordanov najboljši izkupiček v šestih tekmah je bil »pičlih« 37 točk, za kar imajo večno žejni zaljubljenci v košarko logično pojasnilo. Eduardo Brozovič

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije