Zlata lisica: v finale Hrovatova in Bucikova

Meta je tokrat po prvi vožnji na 10. mestu, a s precejšnjim zaostankom.
Fotografija: Meta Hrovat je na veleslalomu zasedla tretje mesto, ki si ga je razdelila z Wendy Holdener. FOTO: Matej Družnik

V Kranjski Gori je končana prva vožnja slaloma za svetovni pokal v alpskem smučanju. Dobila jo je Švedinja Anna Swenn Larsson s časom 53,89 sekunde pred Norvežanko Nina Haver-Løseth (+ 0,50) in Švicarko Wendy Holdener (+ 0,61). Meta Hrovat (+ 2,09) je na 10. mestu. V drugi vožnji bo skušala izboljšati najboljšo slalomsko uvrstitev iz avstrijskega Lienza, ko je bila prav tako 10.

V drugo vožnjo, ki se bo začela ob 13.45, se je od Slovenk uvrstila le še Ana Bucik (+2,83) na 19. mestu. Njena najboljša slalomska uvrstitev to sezono je 18. mesto v avstrijskem Flachauu.

Meta Hrovat je na veleslalomu zasedla tretje mesto, ki si ga je razdelila z Wendy Holdener, 15. februar 2020. FOTO: Matej Družnik

Maruša Ferk, Neja Dvornik, Klara Livk in Nika Murovec so bile prepočasne za finale. Ferkova (+ 4,12) je bila 36., Livkova (+ 4,24) 38., Dvornikova (+ 4,31) 40., Murovčeva (+9,26) pa zadnja od uvrščenih tekmovalk – 45.

V Kranjski Gori zaradi smrti očeta Jeffa sicer ne nastopa najboljša v skupnem seštevku in v slalomski razvrstitvi Mikaela Shiffrin.