TEKMA LETA

Senzacija v Stožicah: Slovenija sesula Portugalsko (FOTO in VIDEO)

Pred tekmo je reprezentančno kariero uradno sklenil Bojan Jokić, ki je za Slovenijo v 13 letih zbral sto nastopov.
Fotografija: FOTO: Jure Makovec Afp

Slovenska nogometna reprezentanca je igrala drugo pripravljalno tekmo za letošnje evropsko prvenstvo. V Stožicah je gostila eno najboljših ekip sveta Portugalsko in jo premagala z 2:0 (0:0). Slovenci bodo do EP v Nemčiji junija v Stožicah igrali še z Armenijo in Bolgarijo.

Slovenija, ki se je pokazala v zelo dobri luči, je povedla v 72. minuti z golom Adama Gnezde Čerina, v 81. pa je prednost podvojil Timi Max Elšnik.

Slovenija je v svojem prvem medsebojnem obračunu z evropskim prvakom iz leta 2016 in enim glavnih favoritov na letošnjem EP v Nemčiji pokazala zelo dobro predstavo. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v drugem pa sta Adam Gnezda Čerin in Timi Max Elšnik favoritom zabila zadetka za veliko zmago in hkrati prvi poraz Portugalske pod vodstvom Roberta Martineza. Portugalci so pred tem dobili vseh enajst tekem z razliko v danih in prejetih golih 41:4.

Razprodane Stožice so tako le dočakale zvezdnika Cristiana Ronalda, sicer pa je Slovenijo že včeraj ob prihodu zvezdniške portugalske reprezentance zajela evforija.

image_alt
Ronaldo naredil krog s svojim 2 milijona vrednim avtomobilom (VIDEO)

Množica pred hotelom Grand Plaza v Ljubljani čaka na Cristiana Ronalda. FOTO: Tanja Jaklič Delo

Na igršče vdrl preveč vnet navijač

Portugalska reprezentanca je včeraj zgodaj zvečer prispela v Ljubljano in se nastanila v hotelu Plaza, kjer so navijači cel dan čakali, da bi vsaj za trenutek uzrli Ronalda. Kot poroča MMC RTV Slovenija je v Stožicah množica vendarle dočakala Ronalda, preveč goreče navdušence so morali obvladovati celo varnostniki. V prvem polčasu pa je nek še posebej vnet navijač vdrl na igrišče in se želel približati portugalskemu zvezdniku, a so mu to preprečil varnostniki in ga pospremili z igrišča.

Z igrišča so ga pospremili varnostniki. FOTO: bralka Mojca

Ronaldo FOTO: Leon Vidic/delo

Kek tekmo izpustil zaradi družinski razlogov

Selektor Matjaž Kek je izpustil tekmo s Portugalsko zaradi družinskih razlogov. Reprezentanco je tako vodil njegov pomočnik Boštjan Cesar, so sporočili iz Nogometne zveze Slovenije.

Uradno slovo Jokiča

Kljub slovitemu tekmecu v slovenskem taboru poudarjajo razmišljanje predvsem o sebi in to, da bodo morali biti boljši kot na Malti, sicer lahko sledi »porcija«, kot se je izrazil selektor Matjaž Kek.

Portugalska, Stožice, Cristiano Ronaldo FOTO: N. Gr.

image_alt
Ronaldo v Ljubljani: Milijarder in nogometni virtuoz bo preizkusil stožiško zelenico

»Zavedamo se, kakšen tekmec nas čaka. S spoštovanjem do Portugalske, njenih igralcev in selektorja pa moramo mi razmišljati predvsem o nas. Na Malti (tekma se je končala z 2:2) mi predvsem v drugem polčasu marsikaj ni bilo všeč. Zato moramo – tudi glede na tekmeca – izgledati bolje,« je dan pred tekmo dejal Kek.