Kakšen poraz za Hrvate, v finale svetovnega prvenstva Argentina

Naše južne sosede so premagali s 3 : 0.
Fotografija: Tokrat Hrvatom ni uspelo. FOTO: Hannah Mckay, Reuters
Tokrat Hrvatom ni uspelo. FOTO: Hannah Mckay, Reuters

Argentinska nogometna reprezentanca je na prvi polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v Katarju premagala Hrvaško s 3 : 0 (2 : 0). Argentina se bo v nedeljskem finalu, ki se bo na stadionu Lusail začel ob 16. uri, pomerila z zmagovalcem sredine druge polfinalne tekme med Francijo in Marokom.

Za južnoameriško izbrano vrsto je na današnji polfinalni tekmi dva gola dosegel Julian Alvarez v 39. in 69. minuti, tretji zadetek pa je prispeval Lionel Messi v 34. minuti po natančnem strelu z enajstmetrovke.

Argentinci so se po današnji zmagi šestič prebili v veliki finale. Na domačem mundialu 1978 in v Mehiki 1986 so osvojili naslov svetovnih prvakov, v Urugvaju 1930, Italiji 1990 in Braziliji 2014 pa so ostali praznih rok.

Osmoljenec današnje prve polfinalne tekme se bo pomeril s poražencem iz francosko-maroškega obračuna. Sobotna tekma se bo na stadionu Khalifa International začela ob 16. uri.