TENIS

Izjemna Tamara Zidanšek do novega mejnika

Prvič v karieri je osvojila turnir WTA.
Fotografija: Tamara Zidanšek je prišla do svoje največje turnirske lovorike. FOTO: Cathrin Mueller, Reuters

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je v finalu turnirja serije WTA 250 v švicarski Lozani z nagradnim skladom 199.030 evrov, kjer je bila prva nosilka, po dveh urah in štirih minutah ugnala Francozinjo Claro Burel s 4 : 6, 7 : 6 (5) in 6 : 1 ter prvič v karieri osvojila turnir WTA.

Pred tem je oba finala izgubila. Prvega maja 2019 v Nürnbergu proti Kazahstanki Juliji Putincevi, drugega pa aprila letos v Bogoti, ko je bila od 23-letne Konjičanke boljša domačinka Maria Camila Osorio Serrano.

Triindvajsetletna Zidanškova je 50. na lestvici WTA in najviše med Slovenkami, v ponedeljek pa se bo na posodobljeni lestvici prebila med najboljših 40.

Burelova zaseda 125. mesto na svetovni lestvici. Tekmovalka iz Rennesa je bila že prva mladinka sveta leta 2018, ko je med drugim osvojila dve srebrni medalji na mladinskih olimpijskih igrah.