KATAR 2022

Hrvaška slavi: po zmagi nad Marokom do tretjega mesta na mundialu

V finalu se bosta v nedeljo ob 16. uri pomerili reprezentanci Argentine in Francije.
Fotografija: FOTO: Antonio Bronic, Reuters

Hrvaška nogometna reprezentanca je osvojila tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Katarju, potem ko je premagala Maroko z 2 : 1 (2 : 1). Hrvaška je drugič mundial končala z bronasto medaljo, Maroko pa je ob sploh prvem nastopu katere od afriških izbranih vrst v polfinalu tekmovanje sklenil na četrtem mestu.

Hrvaška je povedla v sedmi minuti, ko je zadel Joško Gvardiol. Le dve minuti kasneje je na drugi strani izenačil Achraf Dari, za končnih 2 : 1 pa je poskrbel Mislav Oršić, ki je z lepim strelom premagal vratarja Yassina Bounouja.

V drugem polčasu golov ni bilo, Hrvati pa so se po letu 1998 vnovič veselili bronaste medalje. Pred štirimi leti so bili podprvaki, v finalu jih je v Rusiji ugnala Francija s 4 : 2.

V finalu se bosta v nedeljo ob 16. uri pomerili reprezentanci Argentine in Francije. Argentinci so slavili v letih 1978 in 1986, Francozi pa poleg 2018 še leta 1998.