Olimpija krepi napad za derbi z Mariborom

Ljubljanski nogometni prvoligaš po treh zmagah zasedel vrh lestvice.
Fotografija: Napadalec Olimpije Leon Benko je šele drugič v tem državnem prvenstvu odigral vseh 90 minut in zabil prva gola. Foto: Leon Vidic

LJUBLJANA – Nogometaši Olimpije so silovito krenili v spomladanski del sezone Prve lige Telekom Slovenije. Po vrsti so premagali Celje (2:1), Gorico (1:0) in najbolj prepričljivo v tem državnem prvenstvu še Aluminij (5:1). Zmaji so zasedli vrh lestvice, potem ko je največji tekmec Maribor to pomlad le dvakrat remiziral. Vijolični imajo sicer tekmo manj (gostovanje pri Triglavu v Kranju), a so zdaj vsekakor ob točkovnem zaostanku tudi psihološko načeti, saj so se po dveh spodrsljajih v Ljudskem vrtu znašli v vlogi lovca. Medtem trener zeleno-belih Igor Bišćan pridobiva širino izbora igralcev predvsem v napadu; zabijajo Issah Abass, Nathan Oduwa, Leon Benko, Rok Kronaveter, Ricardo Alves ... Ko bo nared še odmevna okrepitev Dragan Mrđa (morda ravno do derbija z Mariborom 31. marca ob 20.30 v Stožicah), bo hrvaški strateg imel na voljo cel strelski vod za velike podvige.

»Kakovostni smo bili v vseh segmentih igre, živahni, motivirani in agresivni od prve minute tekme ter na koncu še učinkoviti. Tudi drugi zadetek smo dosegli v pravem trenutku, da se ne bi v moštvo priplazila nervoza, ker prej nismo zadeli iz mnogih priložnosti, gostje pa so svojo edino realizirali. Prvih deset minut drugega polčasa smo bili morda še nekoliko prepočasni, potem pa smo zabijali, dosegli lepe zadetke in osvojili nove tri točke. Mojim igralcem čestitam za fenomenalen uvod v spomladanski del sezone. Vidimo, da zmoremo, da moramo samo tako nadaljevati, pa bo vse v redu,« je dobre volje razplet dvoboja z Aluminijem komentiral Bišćan. Strateg Aluminija Oliver Bogatinov je dejal: »Od začetka smo trpeli, obrambni blok, ki smo ga postavili, nam ni najbolje uspeval. Načrt je bil, da spravimo v dvom samozavestno Olimpijo z večjo posestjo žoge. To nam ni uspelo. Vseeno v drugi polčas nismo krenili, da bi poceni prodali svojo kožo, hoteli smo doseči še drugi zadetek. Zato smo igrali z dvema napadalcema, toda Olimpija je bila premočna, preveč samozavestna, da bi lahko iztržili več.« Celjani so zasluženo premagali zaradi poškodb zdesetkano Gorico, zmaga pa ima grenak priokus zaradi poškodbe kolena mladega napadalca Luke Kerina (23. marca bo dopolnil 19 let), ki je v svojem prvem nastopu v prvi postavi dosegel tudi prvi zadetek. Vrstni red strelcev: Miljan Škrbić (Krško) 11 golov, Matej Poplatnik (Triglav) 10, Marcos Tavares (Maribor) 9 ... Pari 22. kroga so: Rudar – Krško, Ankaran – Maribor, Domžale – Gorica (vse jutri, v soboto), Triglav – Olimpija, Aluminij – Celje (obe v nedeljo).