Premier league

Topničarji poglobili težave rdečih vragov

Arsenal v 34. krogu angleške lige ugnal Manchester United, ki ne bo igral v ligi prvakov, ManCity potopil Watford za vodstvo na lestvici s +4.
Fotografija: Cristiano Ronaldo je znižal zaostanek Manchester Uniteda na 1:2. FOTO: Paul Childs/Reuters

Štiriintrideseti krog angleškega nogometnega prvenstva se je začel z derbijem med Arsenalom in Manchester Unitedom, zmage s 3:1 so se veselili Londončani, rdeči vragi pa lahko obžalujejo mnoge zapravljene priložnosti, tudi enajstmetrovko in tri strele v okvir vrat.

Za Topničarje je že v tretji minuti zadel Nuno Tavares, na 2:0 je z 11 metrov v 32. minuti povišal Bukayo Saka, takoj zatem je na 1:2 znižal Cristiano Ronaldo, ki se je vrnil po krajši odsotnosti po rojstvu hčerke in izgubi sinčka. Tudi na štadionu Emirates so mu po sedmih minutah namenili aplavz v znak sožalja. United je v drugem polčasu nizal priložnosti, Bruno Fernandes je zapravil 11-metrovko, zmago gostiteljev pa je s projektilom potrdil Granit Xhaka v 70. minuti.

Bukayo Saka je bil zanesljiv z bele točke. FOTO: David Klein/ Reuters

Ekipa Ralfa Rangnicka, ki ga bo poleti na klopi zamenjal Erik Ten Hag, je tako po polomu v Liverpoolu (0:4) doživela še en boleč poraz in nima več realnih možnosti za nastop v ligi prvakov. Arsenal je preskočil Tottenham na četrtem mestu.

Manchester City se je po visoki zmagi proti Watfordu (5:1) začasno na vrhu lestvice Liverpoolu odlepil za štiri točke. Junak dvoboja je bil Gabriel Jesus. Sinjemodri so v prvi polovici prvega polčasa dvakrat zadeli, obakrat je bil natančen Jesus (4., 23.). Zatem je zaostanek znižal Hassane Kamara (28.), končni izid po prvih 45 minutah pa je postavil Rodri (35.).

V nadaljevanju je Gabriel Jesus zadel še dvakrat. Najprej je v 49. minuti uspešno izvedel strel z bele točke, nato pa je štiri minute kasneje zadel še po podaji Kevina De Bruyna. Petindvajsetletnik je v tej sezoni angleškega prvenstva pred tokratnim obračunom na 23 tekmah zadel vsega trikrat.