Tuja prvenstva

Ronaldo blestel na San Siru, kanonada na Old Traffordu

V polfinalu italijanskega pokala je Juventus po preobratu z 2:1 premagal Inter. Vsi trije zadetki padli v prvem polčasu. Manchester United razbil Southampton.
Fotografija: Cristiano Ronaldo je zadel oba gola za zmago Juventusa z 2:1. FOTO:  Alessandro Garofalo Reuters

Juventus si je priigral lepo prednost pred povratno tekmo italijanskega pokala. Po preobratu v prvem polčasu je premagal domači Inter z 2:1, oba zadetka v mrežo Samirja Handanovića je dosegel Cristiano Ronaldo.

Povratna tekma bo prihodnji torek v Torinu. Drugi polfinalni par je Napoli – Atalanta. Prva tekma bo jutri v Neaplju, kjer bo Josip Iličić želel nadaljevati uspešne predstave v dresu moštva iz Bergama.

Na San Siru so prvi zadeli črno-modri, ko je veterana Gianluigija Buffona v deveti minuti ugnal Lautaro Martinez. V 26. minuti je bil z bele točke po prekršku nad Juanom Cuadradom uspešen Ronaldo, Portugalec je tudi postavil končni izid srečanja v 35. minuti.

Kar devet golov v mreži gostov

V angleškem prvenstvu so bile odigrane štiri tekme, Arsenal je izgubil pri Wolverhamptonu, Manchester United pa je nasul kar devet golov Southamptonu. Samo Anthony Martial je bil uspešen dvakrat.

Po točkah so rdeči vragi na prvem mestu ujeli mestnega tekmeca City, ki pa ima dve tekmi manj. Arsenal je tekmo končal le z devetimi igralci.

Sheffield United : West Bromwich 2:1 (0:1)
Wolverhampton Wanderers : Arsenal 2:1 (1:1)
Manchester United : Southampton 9:0 (4:0)
Newcastle United : Crystal Palace 1:2 (1:2)