Premier league

Mourinho odgovoril, ali je Tottenham kandidat za naslov prvaka

Londonski klub je dobil tudi mestni derbi z Arsenalom in kotira na vrhu premier league.
Fotografija: Južnokorejski adut Tottenhama Son Heung-min in trener Jose Mourinho sta bila po zmagi nad Arsenalom zelo zadovoljna. FOTO: Glyn Kirk/Reuters

Nogometaši Tottenhama so v derbiju 11. kola angleškega prvenstva ugnali Arsenal z 2:0 in se znova prebili na vrh premier league. Pričakovano je glede na formo v zadnjih tednih slavil Tottenham, ki je še poglobil krizo topničarjev. Južnokorejski napadalec Son Heung-min je v 14. minuti sijajno zadel s 25 metrov, v izdihljajih prvega polčasa pa je lepo akcijo Sona in Harryja Kana zaključil slednji.

Tottenham nadaljuje z dobrimi predstavami. Nazadnje so bili varovanci Portugalca Joseja Mourinha poraženi v evropski ligi proti Antwerpnu konec oktobra. Na zadnjih petih tekmah v angleškem prvenstvu pa so točki oddali le proti trenutno najbližjemu zasledovalcu, Chelseaju. Londončani imajo na vrhu isto število točk kot Liverpool, ki je bil s 4:0 boljši od Wolverhamptona.

»Proti odličnim ekipam nismo prejeli gola«

»Zelo smo zadovoljni, saj smo nadzorovali tekmo in bili predvsem v obrambi solidni,« je zatrdil Mourinho, čigar ekipa je imela žogo v svoji posesti le 31 odstotkov igralnega časa. Je Tottenham kandidat za naslov prvaka?

»Igrali smo že proti Manchester Cityju (2:0), Chelseaju (0:0), Arsenalu (2:0). Če osvojiš tri do štiri točke v takšnih tekmah, je to spodobno, mi smo jih osvojili sedem in proti odličnim ekipam nismo prejeli gola. Nahajamo se v dobri formi, gotovo, toda za nas se ni nič spremenilo. Veste, kaj je 'težava' premier league? Da bomo naslednjo tekmo igrali s Crystal Palacom in nam nihče ne jamči treh točk.«