NBA

Dragić z Miamijem udaril nazaj, pokvarjena Dončićeva domača premiera

Goran Dragić je bil s 26 točkami prvi strelec Miamija, Luka Dončić je za Dallas zgrešil vseh pet trojk in pristal pri pičlih 12 točkah ob porazu.
Fotografija: Goran Dragić in Gabe Vincent sta se veselila zmage Miamija. FOTO: Michael Reaves/AFP

Košarkarji Miami Heat z Goranom Dragićem so v ligi NBA s 119:108 premagali Milwaukee Bucks, Dallas Mavericks Luke Dončića pa so izgubili proti Charlotte Hornets z 99:118.

Dragić je bil s 26 točkami najboljši strelec Miamija, v 26 minutah in pol je imel met iz igre 9:17 (za tri 4:7, prosti meti 4:6). V statistiko je vpisal še pet skokov in dve asistenci. Bam Adebayo je dosegel 22 točk. Jimmy Butler je poškodovan.

image_alt
Dragić je zamenjal vlogo, a ostal vodja

Dragić je tekmo proti tekmecu, ki jih je večer prej porazil za kar 47 točk, začel na klopi. »Prejšnji večer so bili boljši od nas. Nocoj smo se morali boriti,« je dejal Dragić. Tyler Herro je pri Miamiju zbral 21 točk in 15 skokov. Pri Milwaukeeju je prednjačil Giannis Antetokounmpo s 26 točkami, 13 skoki in desetimi podajami.

Dragić je dosegel 26 točk. FOTO: Jim Rassol/USA Today Sports

Dončić na prvi domači tekmi v sezoni ni imel svojega dne in Dallas je ostal pod mejo 100 točk proti Charlottu. Slovenski zvezdnik je v dobrih 24 minutah dosegel zanj skromnih 12 točk (met iz igre 4:10, za tri 0:5, prosti meti 4:7), dva skoka in pet podaj. Tim Hardaway je bil najboljši strelec Dallasa z 18 točkami. Zmagovalec je bil odločen v tretji četrtini, ki jo je Charlotte dobil s 30:12. Pri gostih sta bila najbolj učinkovita LaMelo Ball (22) in Miles Bridges (20).

V Dallasu Dončić v zadnji četrtini sploh ni igral. »Njihov načrt je bila agresivna in fizična igra, s katero so poskušali našo ekipo vreči iz ritma,« je dejal trener Dallasa Rick Carlisle in dodal: »Jasno je, da Luka še ni na svoji pravi ravni.« Dallas je bil edina ekipa, ki ni dosegla meje 100 točk.

Vrnitev Leonarda

Na drugih tekmah je Boston s 126:107 premagal Memphis, pri čemer je Jaylen Brown pri domačih dosegel 42 točk, Brooklyn je na krilih Kevina Duranta (33 točk, 11 skokov, 8 podaj) s 145:141 ugnal Atlanto, pri kateri je Trae Young prispeval 30 točk in 11 podaj, John Collins pa 30 točk, Los Angeles Lakers so s 121:107 zmagali v San Antoniu, Los Angeles Clippers pa so doma porazili Portland s 128:105. LeBron James je za Jezernike prispeval 26 točk, povratnik v ekipo Clippers Kawhi Leonard pa 28.