NBA

Dončić z jubilejnim trojnim dvojčkom pomagal prekiniti niz porazov

Dallas Mavericks so po treh zaporednih porazih v gosteh premagali Indiano (124:112). Miami uspešen proti Torontu s 111:102.
Fotografija: Luka Dončić je na svoji 146. tekmi v ligi NBA vpisal že 30. trojni dvojček. FOTO: Andy Lyons/AFP

Dallas Mavericks so z odlično predstavo Kristapsa Porzingisa in 30. kariernim trojnim dvojčkom Luke Dončića v Indiani prekinili niz porazov (124:112). Na Floridi je zmagal tudi Goran Dragić, ki je z Miamijem premagal Toronto s 111:102.

Na gostovanju pri Indiani so košarkarji Dallasa uspešno prekinili niz treh zaporednih porazov. Za to sta imela največ zaslug razpoloženi Porzingis, ki je s 27 točkami in 13 skoki prikazal tekmo sezone, ter Luka Dončić, ki je vpisal že peti trojni dvojček sezone s 13 točkami, 12 asistencami in 12 skoki.

Ljubljančan je na svoji 146. tekmi v ligi NBA dosegel že 30. trojni dvojček. Na večni lestvici košarkarjev, ki so najhitreje prišli do tega mejnika, je na visokem drugem mestu, manj tekem je potreboval le legendarni Oscar Robertson (75).

Pri Indiani sta bila najbolj razpoložena Malcolm Brogdon s 26 točkami in Domantas Sabonis s 25 točkami.

V Indiani sta se pomerili dve oslabljeni ekipi. Pri gostih so še vedno manjkali oboleli Josh Richardson, Maxi Kleber Dorian Finney-Smith in Dwight Powell, pri domačih pa novinec Caris LeVert​ in najboljši bloker v ligi Miles Turner.

Mavericks so sijajno vstopili v tekmo in dobro minuto pred koncem prve četrtine vodili že s petnajstimi točkami razlike (35:20), Indiana pa se je z dobrim zaključkom na 9 (28:37). V tem delu igre je bil pri gostih najbolj razpoložen Trey Burke z 12 točkami.

Dallas je tudi v drugem delu narekoval tempo in se znova odlepil na dvomestno prednost (61:51), vendar pa je Indiana tudi tokrat hitro ujela priključek in ob glavnem odmoru zaostajala za 2 (63:65).

Tretja četrtina je postregla z zelo izenačeno igro, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu, pred odločilnimi 12 minutami pa je bil v rahli prednosti Dallas (93:92).

V zadnjem delu so gostje le stopili na plin, zrežirali so niz 17:8 in povedli z dvomestno prednostjo (110:100), Indiana pa se je v nadaljevanju le enkrat približala na manj kot 10 točk. Tekma je bila dokončno odločena v prid Dallasa.

Slavje Miamija na Floridi

Košakarji Miamija so se veselili druge zaporedne zmage in šeste v sezoni, potem ko so na gostovanju v Tampi premagali Toronto s 111:102.

Pri Vročici je bil prvi strelec Kendrick Nunn z 28 točkami, znova pa je imel vidno vlogo Goran Dragić, ki je tekmo začel v prvi petorki in bil s 17 točkami drugi strelec tekme, v svoji statistiki je imel še 5 asistenc in 4 skoke.

Pri Indiani je bil najučinkovitejši Fred VanVleet s 24 točkami, Pascal Siakam in OG Anunoby sta jih dodala po 18.

Miami je tekmo odločil na začetku zadnje četrtine, ko mu je ob vodstvu z 88:83 uspel delni niz 8:2 (96:85), kasneje pa je imel že 15 točk naskoka (105:90), česar Toronto ni zmogel nadoknaditi.
Goran Dragić je bil s 17 točkami drugi strelec Miamija ob zmagi proti Torontu. FOTO: Mike Ehrmann/AFP

Irvingova vrnitev s 37 točkami in grenkim priokusom

V Clevelandu so domači Cavaliers po dveh podaljških premagali zvezdniški Brooklyn s 147:135.

V središču pozornosti je bila vrnitev gostujočega organizatorja igre Kyrieja Irvinga, ki je zaradi osebnih razlogov izpustil zadnjih 7 tekem.

Ob vrnitvi se je v 48 minutah izkazal s 37 točkami, 3 asistencami in 2 skokoma, a je njegovo moštvo kljub temu izgubilo sedmič v sezoni. Kevin Durant je bil prvi strelec ekipe z 38 točkami, James Harden je dodal 21 točk, 12 asistenc in 10 skokov.

Pri Clevelandu je bil izjemno razpoložen Collin Sexton z 42 točkami, Cedi Osman jih je prispeval 25.

17 prestavljenih tekem in 11 okuženih ob zadnjem testiranju

Vodstvo lige NBA je sporočilo, da je na zadnjem testiranju na novi koronavirus od 13. januarja med 502 igralcema odkrilo 11 pozitivnih primerov.

Medtem se kopičijo prestavljene tekme. V noči s srede na četrtek sta odpadla dvoboja med Portlandom in Memphisom ter Charlottom in Washingtonom, tako da se je število prestavljenih tekem v tej sezoni povzpelo na 17.

Rezultati lige NBA
Indiana Pacers - Dallas Mavericks 112:124 (Dončić 13 točk, 12 asistenc in 12 skokov v 38 minutah)
Toronto Raptors - Miami Heat 102:111 (Dragić 17 točk, 5 asistenc, 4 skoki v 32 minutah)
Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 147:135 * po dveh podaljških
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 117:109
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 123:115 * po podaljšku
Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 96:97
Houston Rockets - Phoenix Suns 103:109
Golden State Warriors - San Antonio Spurs 121:99
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 115:96