Zaupanje je nedvomno ključna sestavina vsakega razmerja, ki ga je težko zgraditi in zlahka porušiti. Poglejte, s katerimi navadami zaupanje najpogosteje uničujejo moški.
Nepripravljenost na kompromis
Nemogoče je osnovati zvezo in zgraditi zaupanje ob nekom, ki ne pozna in ne dojema pomena kompromisa. To namreč dokazuje, da ne glede na vse vedno na prvo mesto postavlja svoje potrebe. »Od nekoga, ki ni pripravljen na kompromis, je odveč pričakovati čustveno podporo in mu zaupati,« opozarja psihologinja Jane Greer. V vsaki uspešni zvezi želita partnerja drug drugemu ugajati ter ustreči, izogibanje kompromisu pa kaže na sebičnost in nezrelost, sebičnim in nezrelim pa ni mogoče zaupati.
Neprisotnost v ključnih trenutkih
V zadnjem trenutku odpove dogovor in ne odgovarja na klice ter sporočila. Zaupanja se ne gradi na besedah, temveč na dejanjih, osnovna postavka tega pa je občutek, da se je v stiski mogoče nasloniti in zanesti na sočloveka. Če si nekdo tedaj ne vzame časa, mu preprosto ne gre zaupati.
Nepriznavanje krivde
Vsi delamo napake in nihče nima vedno prav. A ljudje, ki so vredni zaupanja, svoje napake priznajo ter se zanje opravičijo. Nekdo, ki tega ni sposoben in krivdo vedno prelaga na druge ali resnico celo taji, ni vreden zaupanja sočloveka.
Kadar se pogovarja po telefonu, se umakne
Prav tako tudi, kadar pošilja sporočila. Vse to v drugi strani vzbudi (upravičeno) misel, da nekaj skriva. In kadar je ta misel prisotna, zaupanja ni mogoče vzpostaviti.
Dvomljive zgodbe
Najprej pove, da je bil konec tedna s prijatelji, naslednjič, da je bil pri sestri. Take in podobne nelogične ter vedno drugačne zgodbe v poslušalcu budijo dvom ter kličejo po pojasnilu. Če ga nekdo ni pripravljen dati, najbrž ni pošten. In če nekdo ni pošten, mu ni mogoče zaupati.
Hvala, ker berete Slovenske novice.
Berite Slovenske novice že za 1,99€ mesečno.
NAROČITE
Predstavitvene informacije
Komentarji: