Kopitar se je od starega leta poslovil z novim mejnikom

Kralji niso več na dnu.
Fotografija: Kopitar je imel več razlogov za slavje. FOTO: Usa Today Sports/Reuters
Kopitar je imel več razlogov za slavje. FOTO: Usa Today Sports/Reuters

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so silvestrski večer preživeli delovno. V svoji dvorani so s 5 : 3 premagali Philadelphio in dosegli 17. zmago v sezoni, s katero so se končno odlepili z dna prvenstvene lestvice v zahodni konferenci. Razpoložen je bil tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je k zmagi prispeval dve podaji. S tem je na večni strelski lestvici Kraljev iz Los Angelesa prehitel Luca Robitailla na četrtem mestu. Hrušičan je na svojih 1045 tekmah zbral 598 podaj, Robitaille pa na 1077 tekmah podajo manj.

Ekipa iz Kalifornije je tekmo dobila že v prvi tretjini, ko so zadeli Kyle Clifford, Alex Iafallo, Tyler Toffoli in Adrina Kempe. Pri drugem in tretjem golu je bil med podajalci Kopitar, žebelj v krsto Philadelphie pa je zabil Kempe, ki je za 4 : 0 na ledu zadel, ko so imeli številčno premoč gostje. Peti gol je zabil Martin Frk v 42. minuti za 5 : 1.

Zdaj Kralje čaka kratek premor, v soboto bodo doma pričakali Nashville.