SMUČANJE

Če me kdo išče, sem na plaži

Klemen Kosi še drugič postal državni prvak v smuku. Mariborski dila izziv pred Flisarjem dobil Kline.
Fotografija: Klemen Kosi je letošnji trikratni državni prvak. FOTO: Matej Družnik
Klemen Kosi je letošnji trikratni državni prvak. FOTO: Matej Družnik

KRVAVEC – Zimska smuka? No, bolje rečeno, spomladanska. Državno prvenstvo v smuku na Krvavcu je bilo namreč v prekrasnem sončnem vremenu na južnem snegu, da vse ni bilo ravno zimsko strašljivo kot na kakšnih elitnih smučiščih v Avstriji, pa je poskrbela položna proga Veliki Zvoh (356 m višinske razlike). S smukaško preizkušnjo se je sklenilo DP, bilo je v znamenju mednarodne udeležbe in je štelo za točke Mednarodne smučarske zveze (FIS). Pri fantih se je v skupnem seštevku dveh voženj, ena je bila namreč dolga le dobrih 50 sekund, z naslovom slovenskega prvaka okronal 27-letni Klemen Kosi, podprvak je postal Boštjan Kline, zaostal je za 13 stotink sekunde, tretje mesto pa je tako kot lani romalo Nejcu Naraločniku (+ 0,58). »Že ob pol osmih je bilo tako toplo, kot bi bili sredi dneva. Seveda česa podobnega nisem vajen, a saj smo na krvavški plaži,« je navrgel Kosi, ki je še drugič po letu 2015 postal državni prvak v smučarski formuli 1. Smuk je bil zanimiv tudi zaradi dejstva, ker je na njem nastopil smučarski krosist Filip Flisar in je v konkurenci za DP za četrtouvrščenim Miho Hrobatom zasedel peto mesto, skupno 11.

Gondola Kline

Pri dekletih je postala državna prvakinja komaj 16-letna Jera Kompan, v absolutni konkurenci je osvojila drugo mesto, za 86 stotink sekunde je bila počasnejša od Elvedine Muzaferije iz Bosne in Hercegovine. »Presenečena sem, letos sem namreč prvič stopila na smukaške smuči,« je dejala Kompanova. Nastopilo je, v splošni konkurenci, le sedem smučark, edina preostala Slovenka Anja Drev je bila na koncu peta. Posebnost krvavške pike na i zimi (?), bolje napisano sezoni, je bil dila izziv. V njem sta se pomerila Boštjan Kline in Filip Flisar, po dvakrat sta šla na progo v smuku in smučarskem krosu. V seštevku štirih voženj, Kline je imel po smukaškem delu izziva 1,70 sekunde prednosti, Flisar pa je nato dobil obe vožnji krosa, je v mariborskem obračunu zmagal Kline. Temu v čast bodo na Krvavcu za nagrado po vzoru Kitzbühela eno od gondol poimenovali po njem. Državno prvenstvu Slovenije je bilo tudi slovo od tekmovalnega smučanja 33-letnega Hrvata Natka Zrnčić-Dima, po koncu smukaške tekme se je po progi spustil v kratkih hlačah in majici s kratkimi rokavi. Na njej je imel napis: Ako me netko traži, ja sam na plaži (Če me kdo išče, sem na plaži). Zanimivo je, da je Zrnčić-Dim poleg Ivice in Janice Kostelić edini hrvaški alpski smučar, ki je osvojil kolajno na svetovnem prvenstvu, leta 2009 je bil bronast v superkombinaciji. Na Krvavcu so dan pred smukom izpeljali državno prvenstvo v superveleslalomu, prvaka sta postala Klemen Kosi, ki je bil najboljši tudi v kombinaciji, in Saša Brezovnik.