Euro 2020

Ramsey valižanski junak v vročem Bakuju

Zgrešena enajstmetrovka Garetha Bala ni bila usodna, Wales z 2:0 premagal blede Turke.
Fotografija: Aaron Ramsey je dosegel prvi gol za Wales. FOTO: Ozan Kose/AFP
Aaron Ramsey je dosegel prvi gol za Wales. FOTO: Ozan Kose/AFP

Turčija je prišla na euro 2020 kot ena od skritih adutinj, toda po dveh tekmah je brez točk in z razliko v golih 0:5. Po porazu v Rimu proti Italiji z 0:3 je v Bakuju izgubila tudi proti Walesu z 0:2.

Valižanski junak v vročini azerbajdžanske metropole je bil strelec odločilnega gola v 43. minuti Aaron Ramsey. Zmago razigranih otočanov je v peti minuti sodnikovega dodatka potrdil Connor Roberts.

image_alt
Rusi z navezo Dzjuba-Mirančuk strli finski oreh

Podaji za oba gola je prispeval največji zvezdnik Gareth Bale, ki bi lahko bi tudi tragični junak, saj je v 61. minuti s strelom prek prečke zapravil 11-metrovko. Ampak Turki so bili zelo slabi, posebej v obrambi so imeli mnoge luknje. V napadu pa Burak Yilmaz, francoski prvak z Lillom, ni znal izkoristiti redkih priložnosti.

Turški zvezdnik Burak Yilmaz ni našel poti do mreže Walesa. FOTO: Tolga Bozoglu/Reuters

Wales, ki je pred tem remiziral s Švico, je tako na pragu napredovanja v osmino finala. Naslednjo tekmo bo odigral proti Italiji, ki bo danes pričakala Švicarje.