Pomembni zmagi Anglije in Hrvaške

Za Angleže je bil proti Belgiji mož odločitve Mason Mount, za Hrvate proti Švedski Andrej Kramarić. Francozi s Portugalci brez golov.
Fotografija: Andrej Kramarić je Hrvatom zagotovil zmago. FOTO: Denis Lovrović/AFP
Andrej Kramarić je Hrvatom zagotovil zmago. FOTO: Denis Lovrović/AFP

Anglija in Hrvaška sta dosegli odmevni zmagi v skupini A Uefine lige narodov. Angleži so z 2:1 premagali Belgijo, Hrvati z istim izidom Švedsko. Francija in Portugalska ter Poljska in Italija so se razšli brez golov.

Na Wembleyju so prvi v vodstvo prišli Belgijci, ko je z 11 metrov zadel Romelu Lukaku, nekdanji član Manchester Uniteda, ki zdaj igra za Inter. V drugem polčasu je najstrožjo kazen za izenačenje izkoristil Marcus Rashford, zmagoviti gol pa je v 65. minuti dosegel Mason Mount iz Chelseaja. To je bil njegov prvi reprezentančni zadetek.

Reprezentanca Garetha Southgata je prevzela vodstvo v skupini 2, kjer se merita Islandija in Danska.

Mason Mount je bil junak tekme na Wembleyju. FOTO: Michael Regan/Reuters

Na zagrebškem Maksimiru je četa Zlatka Dalića povedla z golom Nikole Vlašića v 32. minuti. Švedska je izenačila v 66. minuti (Marcus Berg), v 84. pa je gol odločitve zabil rezervist Andrej Kramarić. V skupini 3 sta s po šestimi točkami v vodstvu Francija in Portugalska, ki se merita na Stade de France.

V skupini 1 sta se BiH in Nizozemska razšli brez golov. V skupini 1 lige B je znova zablestel Erling Haaland. Napadalec Borussie iz Dortmunda je za zmago Norveške nad Romunijo s 4:0 prispeval hat-trick, poleg njega je zadel še klubski soigralec nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla pri Leipzigu Alexander Sorloth. Haaland je na treh letošnjih tekmah lige narodov dosegel že šest golov, pred tem je dva zabil tudi tekmecem iz Severne Irske, enega pa iz Avstrije.

Tekme 4. kroga lige narodov bodo na sporedu 13. in 14. oktobra.