Neenakovreden dvoboj

Enosmerni promet na Anfieldu, Liverpool na pragu finala

Angleži so v dveh minutah drugega polčasa dosegli dva gola proti Villarrealu, ki se je vso tekmo branil. Streli 20:1. Povratna tekma v torek.
Fotografija: Sadio Mane je bil strelec drugega gola. FOTO: Oli Scarff/AFP
Sadio Mane je bil strelec drugega gola. FOTO: Oli Scarff/AFP

Današnja prva tekma polfinala nogometne lige prvakov po pričakovanjih ni bila tako razburljiva kot večer prej med Manchester Cityjem in Real Madridom (4:3), je pa morda že razrešila vprašanje potnika v veliki finale 28. maja v Parizu.

Liverpool je v dveh minutah drugega polčasa (53., 55.) dvakrat zatresel mrežo Villarreala. Najprej je po predložku kapetana Jordana Hendersona žogo v vrata preusmeril branilec Pervis Estupiñan, zatem pa je podajo Mohameda Salaha izkoristil Sadio Mane.

Jordan Henderson se je veselil uvodnega zadetka Liverpoola. FOTO: Lluis Gene/AFP

Rdeči so imeli na Anfieldu ves čas izrazito premoč (streli 20:1, v okvir 5:0, koti 10:2, posest žoge 68%: 32%, podaje 645:182; zmagovalce evropske lige, ki so pred tem presenetili Juventus in Bayern, pa je zanimala zgolj obramba. Povratna tekma bo v torek v Španiji.

»Pri prvem golu smo imeli nekaj sreče, vendar smo si jo zaslužili. Drugi gol je je prinesel zadoščenje. Uresničili smo cilj, vendar je dvoboj še vedno odprt,« je povedal Henderson.