NBA

Dončićeva vrnitev s trojnim dvojčkom in zmago v Houstonu

Dallas je z novo sijajno predstavo Luke Dončića dobil teksaški obračun s 113:100, Goran Dragić z Miamijem premagal Oklahomo s 118:90.
Fotografija: Luka Dončić je na gostovanju v Houstonu dosegel prvi trojni dvojček sezone. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Slovenski košarkar Luka Dončić se je po tekmi odsotnosti vrnil v kader Dallasa in na gostovanju v Hostonu zablestel v vsem sijaju, saj je bil s prvim trojnim dvojčkom sezone glavni junak zmage s 113:100.

Ljubljančan je izpustil ponedeljkovo gostovanje v Chicagu zaradi poškodbe stegenske mišice, danes pa igral kot prerojen in v 38 minutah vknjižil 33 točk, 16 skokov in 11 asistenc.

Luki Dončiću je ob zmagi uspel tudi poseben mejnik, saj je postal košarkar s 1000 točkami, 1000 asistencami in 1000 skoki v ligi NBA. To mu je uspelo na njegovi 139. tekmi rednega dela, do tega dosežka pa so se hitreje prebili le trije košarkarji v zgodovini: Oscar Robertson (98), Ben Simmons (123) in Magic Johnson (126).

Dallas je dobro otvoril tekmo in prvo četrtino dobil s 33:21, pri čemer je bil gonilna sila Luka Dončić z 12 točkami. V drugi četrtini sta obe ekipi dosegli po 28 točk, tako da so Mavericks ob glavnem odmoru zadržali prednost dvanajstih točk (61:49).

Po glavnem odmoru je Houston ujel priključek in to četrtino dobil za pet, tako da je pred zadnjimi dvanajstimi minutami zaostajal zgolj za sedem (77:84).

Gostje so tekmo prelomili po petih minutah zadnje četrtine, ko so ob vodstvu z 92:89 pobegnili z delnim izidom 14:3 (106:92) in si zagotovili tretjo zmago sezone.

Poleg glavnega junaka Dončića je bil v vrstah Dallasa zelo razpoložen Tim Hardaway Jr. s 30 točkami, medtem ko je bil pri Houstonu najbolj razigran Christian Wood s 23 točkami, prvi zvezdnik moštva James Harden pa je dodal 21 točk.

Dragićevih 7 točk ob domači zmagi

Uspešen večer je imel tudi Miami, ki je bil na domačem parketu s 118:90 boljši od Oklahome. Slovenski košarkar Goran Dragić je s klopi prispeval 7 točk in 7 asistenc v 22 minutah.

Vročica je tekmo odločila v tretji četrtini, v kateri je ob vodstvu s 67:63 dosegla naslednjih dvajset točk (87:63) in si priigrala neulovljivo prednost.

Pri Miamiju je bil najboljši strelec Bam Adebayo z 20 točkami, pri Oklahomi pa Shai Gilgeous-Alexander z 18 točkami.

Tatum in Antetokounmpo prek meje 40 točk

Na današnjih nočnih tekmah lige NBA sta dva košarkarja dosegla najmanj 40 točk.

Pri zmagi Milwaukeeja nad Detroitom (125:115) je blestel Giannis Antetokounmpo. Dvakratni zaporedni dobitnik nagrade za najkoristnejšega igralca rednega dela sezone je ob metu iz igre 17-24 dosegel 43 točk.

Boston je na gostovanju pri Torontu slavil (126:114) predvsem po zaslugi zelo razpoloženega Jaysona Tatuma, ki je prispeval 40 točk. Bil je nezgrešljiv pri prostih metih (13-13), zadel je tudi pet trojk iz osmih poskusov.

Rezultati lige NBA
Houston Rockets - Dallas Mavericks 100:113 (Dončić 33 točk, 16 skokov in 11 asistenc v 38 minutah)
Miami Heat - Oklahoma City Thunder 118:90 (Dragić 7 točk in 7 asistenc v 22 minutah)
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 103:83
Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 118:101
Atlanta Hawks - New York Knicks 108:113
Toronto Raptors - Boston Celtics 114:126
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 125:115
New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 116:118 (po podaljšku)
Golden State Warriors - Sacramento Kings 137:106