NBA

Dončić zasenčil Jokića, a končnica pripadla Denverju

Dallas Mavericks so kljub trojnemu dvojčku Luke Dončića izgubili s 113:117. Brooklyn je bil drugič zapored boljši od Miamija (98:85).
Fotografija: Vsestranski predstavi Luke Dončića je zmanjkala pika na i. FOTO: Ronald Martinez/AFP

Košarkarji Dallasa so kljub trojnemu dvojčku Luke Dončića v tej sezoni morali priznati premoč Denverju s 113:117. Goran Dragić je kljub dobri strelski predstavi s soigralci še drugič zapored klonil proti Brooklynu (85:98).

V Dallasu je bilo moč videti novo vsestransko predstavo Luke Dončića, ki je v 39 minutah dosegel 35 točk, 16 asistenc, 11 skokov in 4 ukradene žoge.

S svojim šestim trojnim dvojčkom sezone in 31. v karieri je zasenčil igralca tedna v zahodni konferenci in drugega najboljšega asistenta lige, Srba Nikolo Jokića (20 točk, 10 skokov), ki pa je s soigralci uspešno ‘preživel’ izključitev Jamala Murrayja, predvsem po zaslugi 30 točk Michaela Porterja mlajšega, in se veselil četrte zaporedne zmage. Le-to je Vlatko Čančar spremljal s klopi.

Denver vodil večino tekme, piko na i postavil Porter mlajši

V prvem polčasu so imeli več od igre gostje. Ti so po zaslugi niza 12:2 povedli za devet točk (17:8) in prednost zadržali vse do konca četrtine, ki so jo dobili z 38:31. Dallas je bil konkurenčen svojemu tekmecu predvsem po zaslugi Dončića, ki je v tem delu igre prispeval 14 točk in 7 asistenc.

Gostitelji so vso drugo četrtino gledali v hrbet Denverju, ki je šest minut pred koncem vodil za 13 (57:44), izid polčasa pa je bil 70:58 v njegovo korist.

Moštvo Denverja je v tretji četrtini ostalo brez razpoloženega Jamala Murrayja (16 točk), ki je pri vodstvu z 80:73 prijel Tima Hardawayja mlajšega za moškost in bil za to izključen. Prav Hardaway je dosegel naslednjih 7 točk, Trey Burke pa zadel za prvo vodstvo Dallasa po uvodni četrtini (82:80). A Denver je odgovoril 5 štirimi zaporednimi točkami in četrtino dobil s 94:92.

Tudi zadnja četrtina je bila izenačena. Luka Dončić je slabe štiri minute pred koncem dosegel svojo 30. točko za prednost s 106:104, a to je bilo zadnje vodstvo domačih.

Denver je imel največ v svojih vrstah razpoloženega Michaela Porterja mlajšega, ki je odgovoril s petimi zaporednimi točkami (109:106), nato pa 41 sekund pred iztekom dodal še trojko za prednost sedmih točk (114:107).

Domači tega niso mogli nadoknaditi in so na sedemnajsti tekmi sezone doživeli še deveti poraz.

Brooklyn znova uspešnejši od Miamija

Košarkarji Brooklyna so bili še na drugi zaporedni tekmi boljši od Miamija, ki so ga tokrat z manj težavami premagali z 98:85.

Miami se je znova dobro upiral zvezdniški zasedbi, ki pa je zadnjo četrtino dobila z 28:14 in tri minute pred koncem vodila z dvomestno prednostjo (91:80), tako da je konec tekme pričakala povsem mirno.

Pri moštvu s Floride je bil zelo razpoložena Bam Adebayo s 26 točkami, drugi strelec tekme pa je bil Goran Dragić, ki je 21 točkam dodal še 6 skokov in 5 asistenc.

Pri Brooklynu sta bila najboljša strelca Kevin Durant in James Harden s po 20 točkami.

Šov Jamesa v Clevelandu

Vodilno moštvo zahodne konference Los Angeles Lakers je v gosteh premagalo Cleveland s 115:108.

Pri Jezernikih je imel izjemno tekmo LeBron James, ki je v 38 minutah vknjižil kar 46 točk (met iz igre 19-26, trojke 7-11), 8 skokov in 6 asistenc. Drugi najboljši strelec ekipe je bil Anthony Davis s 17 točkami.

Pri Clevelandu je Andre Drummond dosegel 25 točk in 17 skokov, Cedi Osman je prispeval 20 točk.

Rezultati lige NBA
Dallas Mavericks - Denver Nuggets 113:117 (Dončić 35 točk, 16 asistenc, 11 skokov, 4 ukradene žoge v 39 minutah; Michael Porter mlajši 30 točk, Čančar ni igral)
Brooklyn Nets - Miami Heat 98:85 (Adebayo 26 točk, Dragić 21 točk, 6 skokov in 5 asistenc v 33 minutah; Durant in Harden po 20 točk)
Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 119:104
Indiana Pacers - Toronto Raptors 129:114
Orlando Magic - Charlotte Hornets 117:108
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers 108:115
Chicago Bulls - Boston Celtics 103:119
Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 130:108
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 122:125