Španija

Barcelona brez Ronalda Koemana le do točke

Realov Brazilec Vinicus jr. je z dvema goloma v 12. kolu la lige odločil zmagovalca v Elcheja. Sevilla drži korak.
Fotografija: Vinicius Junior je bil junak Realove zmage. FOTO: Jose Jordan/AFP
Vinicius Junior je bil junak Realove zmage. FOTO: Jose Jordan/AFP

Nogometaši madridskega Reala so v 12. kolu španskega državnega prvenstva z 2:1 v gosteh ugnali moštvo Elcheja in začasno prevzeli vodstvo na lestvici. Za nov komplet treh točk kraljevih je dvakrat zadel Vinicius Junior.

V sicer izenačenem obračunu so gosti sredi prvega polčasa povedli po zadetku Viniciusa, ki je z levico natančno zaključil po lepi podaji s peto Mariana Diaza. Zadnje pol ure dvoboja je Real igral z nogometašem več v polju, potem ko je po ostrem posredovanju rdeči karton prejel Raul Guti.

Zdelo se je, da bo Real po drugem zadetku Viniciusa v 73. minuti mirno vknjižil tri točke, a je napako Casemira kaznoval Pere Milla v 86. minuti za znižanje na 1:2 ter vnesel nekaj upanja za domače. Elche se je sicer do konca trudil izenačiti, a so se kraljevi z igralcem več ubranili in veselili zmage.

S tremi točkami so Madridčani vsaj za en dan skočili na vrh lestvice, kjer imajo skupaj s Sevillo, ki je z 2:0 (Diego Carlos 40., Lucas Ocampos 60.) premagala Osasuno, in Sociedadom po 24 točk.

Menjava trenerja pri Barceloni ni prinela nič dobrega. Vršilec dolžnosti trenerja Sergi, dokler naj ne bi vajeti moštva v roke prevzel Xavi Hernandez, ni našel čarobne paličice. Barcelona je iztržila le 1:1 (Memphis Depay 49.; Luis Rioja 52.) proti Alavesu. Dodatne skrbi je povzročila nova poškodba Sergia Agüera v41. minuti. Zaradi poškodbe je v drugem polčasu v 70. minuti igrišče zapustil tudi Gerard Pique.