BRALNA ZNAČKA

Poslanka SDS in nekdanja učiteljica tega ni vedela o bralni znački

Meni, da bi morali tiste, ki več preberejo, bolj pohvaliti.
Fotografija: Poslanka SDS Jelka Godec. FOTO: Barbara Žejavac
Odpri galerijo
Poslanka SDS Jelka Godec. FOTO: Barbara Žejavac

LJUBLJANA – Poslanka SDS Jelka Godec se je na twitterju obregnila ob bralno značko in vprašala, zakaj je ta obvezna. »Ker to zamorjenost z bralno značko, ki zasleduje osnovni cilj vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje, opazujem pri otrocih že uhuhu let ...« 

Usul se je plaz komentarjev, od tega, da bi »ona predlagala sveto pismo namesto bralne značke«, na kar je poslanka, sicer učiteljica oziroma profesorica fizike in matematike v osnovnošolskih in srednješolskih ustanovah, odgovorila, da ne. Bi pa predlagala, da se bolj izpolnjuje temeljni cilj bralne značke in da se učenci, ki preberejo več, kot je kvota, pohvalijo, ker da ne morejo biti vsi enaki. »Oni s 10 prebranimi knjigami in oni s komaj prebrano kvoto ...«

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je poslanki odgovorilo, da bralna značka sploh ni obvezna, da jo pa spodbujajo. Po podatkih Društva Bralna značka Slovenije se vanjo vključuje kar 70 odstotkov osnovnošolcev. V zadnjih 20 letih se širi tudi predšolska bralna značka, ki spodbuja predvsem starše, da berejo svojim otrokom v predšolskem obdobju.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije