SLOVO

Boštjan Cesar ima za seboj bogato kariero.
Fotografija: Prijateljska tekma med Slovenijo in Belorusijo. FOTO: Jure Eržen, Delo
Prijateljska tekma med Slovenijo in Belorusijo. FOTO: Jure Eržen, Delo

LJUBLJANA – Boštjan Cesar (35) je danes končal reprezentančno kariero. Na prijateljski tekmi z Belorusijo v Stožicah je odigral začetnih pet minut, potem pa zapustil zelenico in pomahal v slovo reprezentančnim kolegom ter navijačem.

Po 15 letih se je na 101. tekmi uradno končala reprezentančna kariera dolgoletnega stebra slovenske obrambe. Na tekmi z Belorusi je odigral zadnjih pet reprezentančnih minut (simbolična številka, povezana s tisto na njegovem dresu), pomahal navijačem, se poslovil od soigralcev na igrišču in potem kapetanski trak predal Bojanu Jokiću.

Cesar je svoj reprezentančni debi doživel 12. februarja 2003, ko je odigral celotno prijateljsko tekmo proti Švici (1 : 5) v Novi Gorici. Malce zatem, 9. oktobra 2004, je dosegel svoj prvi zadetek za izbrano vrsto na kvalifikacijski tekmi za SP 2006 ob zmagi z Italijo. Rekorder po številu nastopov v slovenski reprezentanci je postal 15. novembra 2014 (81. nastop) in s tem prehitel dotedanjega rekorderja Zlatka Zahoviča. 100. reprezentančno tekmo je odigral 8. oktobra 2017 ob remiju 2 : 2 doma proti Škotski.